Star Wars: Galaxies - An Empire Divided

Star Wars: Galaxies - An Empire Divided

Články

Star Wars hry, které změnily herní historii

Snad jen slepí a hluší byli milosrdně ušetřeni záplavy materiálů, souvisejících s premiérou nového dílu Hvězdných válek. Ať už film dopadne jakkoliv, lze rozhodně konstatovat, že herní stránka obrozeného světa Star Wars zůstává za tou filmovou pozadu. Situace ostře kontrastuje s érou před koncem společnosti LucasArts, která dohlížela na pestrou paletu herních titulů, zasazených do předaleké galaxie. Ačkoliv řada her, které vyšly s nálepkou Star Wars, rozhodně byly určené jen k vytažení bankovek z peněženek fanoušků, a i mírně nadprůměrné hry často působily jako kopie, zdaleka to neplatilo pokaždé. Minimálně pětice Star Wars her od LucasArts se zapsala do herní historie zlatým písmem, a dokonce inspirovala řady následovníků.

Pozdrav na rozloučenou - ohlédnutí za historií LucasArts

Vody se zavřely a herní byznys má rázem o jednu legendu méně. LucasArts, společnost která nám přinesla zlatý věk adventur i třebas jednu přelomovou střílečku, je de facto minulostí. Končí s vývojem, nadále bude hry jenom licencovat. Kapesníky jsou však již usušeny a fanoušci si přestali rvát svá rodidla. Vydejte se s námi proto na slzopudné putování po tom dobrém, ale i po tom zlém, co společnost ruku v ruce se svými legendami zažila. Pomůže nám to mimo jiné pochopit, proč byl konec LucasArts v zásadě nevyhnutelný.

Star Wars Galaxies k 15. prosinci 2011 - stav: VYPNUTO

Tak nám zavřeli Star Wars Galaxies. Hru, která změnila vnímání a pohled na tehdy nově se rodící žánr masivně onlinových RPG. Univerzum Hvězdných válek nebylo v dané žánrové kategorii prvním takto zpracovaným světem, ale silná značka tehdy přilákala velké množství fanoušků, kteří za pravidelné měsíční poplatky byli ochotni trávit u počítače opravdu hodně dlouhé hodiny. Nahuštěný trh s online RPG hrami v současné době nenabízí prostor pro dva tituly z jednoho a téhož herního světa. I když jsou období, v nichž se nový titul The Old Republic a původní Galaxies odehrávají zcela odlišná, samotné značce Star Wars by zachování původní, či chcete-li první hry, nijak nepomohlo. Zájem by se mohl zbytečně roztříštit.

Star Wars Galaxies na free-to-play přejít nemůže

Od chvíle, co Sony oznámila chystané ukončení onlinovky Star Wars Galaxies, se mezi zástupci...

Sony vede studenou válku s fanoušky Star Wars: Galaxies

Svět MMO, to je prostě takový stát ve státě a dění v něm je vždy živé a plné emocí, zvláště věcí, které se týkají událostí na pozadí.

Star Wars Galaxies po osmi a půl letech skončí

Sony Online Entertainment oznámila, že 15. prosince letošního roku defintiivně skončí provoz onlinovky Star Wars Galaxies. "Je to pro nás velmi obtížné rozhodnutí, ale společně s LucasArts jsme se jednomyslně shodli, že konec letošního roku je vhodným časem pro ukončení hry," píše se v oficiální vyjádření firmy.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
5. února 2004
Recenze