Karel Drda
Měsíc s onlineovkou Wildstar aneb zatím dobrý!
Na hru typu Wildstar čekám už několik let. Těšil jsem se a doufal, že se zase objeví online RPG, od něhož se mi nad ránem bude strašně těžko odcházet do práce a celý den budu jako na trní, protože se těším do virtuálního světa. Wildstar se mnou přesně tohle umí, ale raději nepředbíhám, protože hraju teprve pár týdnů. Kdybych ale dosavadní dojmy měl shrnout velmi stručně, řeknu slovy Petra Šabacha: „U mě dobrý!“
Elder Scrolls Online - o (chybějící) aukci a nesystémovém PvP
V průběhu kontinuálního hraní The Elder Scrolls Online jsem upřímně nezkoumal herní mechanismy do detailu - spíš jsem vše nechal volně plynout a narážet do mého tlustého těla. Někdy to byly dojmy veskrze pozitivní, jindy však zcela opačné. Tak třeba…
Dva týdny ve světě The Elder Scrolls Online
Okamžiky nadšení i chvíle zvláštní nejistoty, takové pocity se ve vás budou bít i třískat o sebe v prvních dnech a týdnech hraní The Elder Scrolls Online. Ani tak silnému titulu se prostě poporodní problémy nevyhnuly. Nečekejte však nějaké závěry, nehledejte v mém textu ani návod na rozhřešení, zda si hru pořídit. Nabízím dávku prvních dojmů, jak na mě MMO novinka působila v prvních nachozených kilometrech v Tamrielu.
Trenažér jaderné války First Strike a další novinky pro Android
Po menší odmlce si dovoluji přispěchat s nabídkou herních novinek pro vaše telefony a tablety. Tentokrát jsem musel kopat hlouběji do internetu, abych se dostal k zajímavým a kvalitním hrám. Ale podařilo se!
Wildstar - dojmy z hraní bety sci-fi MMORPG
Wildstar jsem viděl poprvé na loňském veletrhu v Kolíně nad Rýnem, kde nám jej prezentoval někdo z vývoje. Mluvil nadšeně o tom, jak se hra bude definitivně přizpůsobovat chování hráčů, jak se budou měnit questy i zaměření regionů podle toho, jaká frakce bude mít navrch. Básnil o věrohodném prostředí, které sroste s hráčovou psychikou (což jsem nadšeně kvitoval) a snil o tom, jak Wildstar nebude nabízet obligátní questy „zabij a přines“.
Týden života v The Elder Scrolls Online - dojmy z hraní PvE
Obstojí The Elder Scrolls Online v konkurenci, která není zrovna malá? Přinese tato hra do zaběhnutého systému velkých onlineovek něco zbrusu nového? Nebo snad tvůrci vypilovali typické herní mechaniky k naprosté dokonalosti? A co když… Dost! Bojím se pomyslet na jakýkoliv verdikt a náznak nějakého hodnocení. Týden hraní TESO však nebyl vůbec špatný. To je jisté.
Simulátor vaření piva a další zajímavé hry pro Android
Hraní na mobilních platformách je stále silnějším odvětvím celé herní branže a posiluje i v rámci Android platformy. Tentokrát se podíváme na ty nejzajímavější kusy, mezi nimiž najdete další Angry Birds, simulátor profesionálního sládka, povedené plošinovky, adventury, strategie a také Call of Duty. Pokud hledáte inspiraci na nějaký ten mobilní titul pro zabití času s tabletem či telefonem v ruce, vrhněte se na článek.
Dojmy z hraní bety Diablo III: Reaper of Souls
S Diablo III datadiskem Reaper of Souls jsem strávil týden a už byl připravený přilípnout na něj opravdu vysoké hodnocení. Tak nějak jsem ale zapomněl, že nepíšu recenzi. Dojmy z hraní, Karle! Zatím je datadisk teprve v betě, plná hra vyjde až v březnu příštího rok a říkám vám, je nač se těšit.
Pixelatá Terraria a další zajímavé hry pro Android
Vyznat se ve velkém množství titulů, které se každodenně objevují na Google Play, je práce takřka nemožná. Pár zajímavých kousků jsem ale vybral a rozepsal se o tom, proč má cenu se o ně zajímat. Na Google Play lze totiž najít žánrově i kvalitativně rozmanité hry a minout nějakou opravdu zajímavou je snadné. Se svými vlastní tipy na hry, které by neměl člověk minout, se svěřte do diskuse pod článkem. Rád se nechám inspirovat.
Nedostižný The Last Express a další zajímavé hry pro Android
Každý den vychází na Google Play desítky a stovky her, mezi nimiž se najde nejeden parádní kousek. Orientovat se v té záplavě je ale nesmírně obtížné, proto jsem pro vás vybral několik titulů, které by vás mohly zajímat. Od závodů, přes akci až po adventury. Své vlastní tipy na zajímavé hry na Google Play pište samozřejmě do diskuse pod článkem, rád se nechám inspirovat.
Stronghold Crusader 2 - recenze
Křižáci se pod vedením krále Richarda Lví srdce vydali ve 12. století do Svaté země a jejich dobyvatelské choutky provázela výstavba sofistikovaných opevnění, odrážení nepřátelských hord a samozřejmě také obléhání nepřátelských hradů. O tom jsou vlastně všechny středověké výpravy, které jsou popsány ve strategických a budovatelských hrách zasazených na jih od Cařihradu. Stronghold Crusader 2 nevyjímaje, protože jde o návrat k žánrové klasice.
Wildstar - recenze
Planeta Nexus vyžaduje pozornost všech vyspělých bytostí z vesmíru. Je bohatá na suroviny a minimálně dvě frakce se nově objevený svět snaží ovládnout. Zvolíte si jednu ze stran, přistanete a začnete plnit všelijaké úkoly, která vás posunují na vývojovém žebříčku stále kupředu. Takhle stručně můžete charakterizovat onlineovku Wildstar, která nabízí staré a osvědčené herní mechaniky, ale v novém kabátu.
The Elder Scrolls Online - recenze
The Elder Scrolls Online nepřišla s ničím radikálně novým a vlastně jen oprášila důvěrně známé mechaniky MMO žánru. Nabízí je ale ve značně vylepšeném kabátu jinak tradičního konceptu a samozřejmě v oblíbeném světě The Elder Scrolls. Pro někoho to může být málo, pro jiného postačující důvod k tomu, aby platil měsíční poplatky a bavil se.
Eschalon: Book III - recenze
Nehrál jsem první ani druhý díl Eschalon, ale velmi podobný Avadon 2: The Corruption mě dostal před časem na kolena. V kontextu mnoha událostí z poslední doby tvrdím, že dělat RPG hry jako nezávislý vývojář může být kouzelné pro obě strany - hráče i vývojáře.
Valdis Story: Abyssal City - recenze
Je už taková doba, že se roztrhnl pytel s 2D plošinovkami a hopsacími hrami, za kterými už dávno nestojí velká studia, ale nezávislí vývojáři. A je vtipné sledovat, jak mnoho podobných titulů strčí velké hry s převahou do kapsy, pokud jde o zábavnost a šarm. Valdis Story: Abyssal City je jedním z nich.
Fist Puncher - recenze
Pixelově obstarožní grafika, laciné situační vtípky a hrdina, který zápletku řeší raději dobře mířenou ranou, to jsou hlavní klady hry Fist Puncher. Stylovost a jednoduchost by šla s nadhledem označit za jakéhosi žánrového předchůdce Saints Row, kdyby ovšem v časové ose nešlo o novější titul.
Dungeon Keeper - recenze mobilní verze
Mohla to být nezapomenutelná předělávka legendární hry na mobilní platformy. Mohl to být hit, u něhož by nezůstalo jediné oko suché a slovo nostalgie by získalo zcela nový a netušený rozměr. Bavíme se Dungeon Keeperovi, na jehož vydání pro mobily a tablety čekala celá řada fanoušků s dychtivým očekáváním. V roce 1997 šlo o jedinečné zjevení z dílny Petera Molyneuxe a studia Bullfrog. A dnes?
Path of Exile - recenze
"Kdyby takhle vypadalo třetí Diablo, to by bylo něco." Tak s touto větou jsem se setkal v letošním roce opravdu mockrát. Slyšel jsem jí od lidí, kteří si zdarma stáhli betu Path of Exile a po nějaké době získali pocit, že se k nim dostalo to nejlepší izometrické akční RPG. Ten postoj jsem posléze pochopil, ale nechtěl se s ním hned ztotožnit. Pravdou však je, že jde o naprosto logický důsledek toho, že tvůrci dokázali najít cestu nejen k velmi náročné a přísné hard core komunitě, ale současně umožnili dlouhé hodiny jednoduchého, intuitivního a především i zábavného hraní i laikům.
Avadon 2: The Corruption - recenze
Pokud nesledujete nezávislou scénu detailněji, pak vám pojem Avadon asi nic neřekne. Nebudu chodit kolem horké kaše, já o jedničce slyšel jen velmi vzdáleně. A to ještě od takových těch divných přátel, co vyznávají hraní komplikovaných her a při komunikaci s vámi se zásadně dívají na suk uprostřed stolu.
PixelJunk Monsters Ultimate - recenze
Projekt PixelJunk Monsters od studia Q-Games se dal v roce 2008 vnímat jako začátek slibné cesty. Jejich pojetí notoricky známého a oblíbeného žánru, kterým je v tomto případě tower defense, slibovalo naději na úspěch. Jenže čas je opravdu neúprosný. A hrát v roce 2013 PC verzi s názvem PixelJunk Monsters Ultimate už takovým zázrakem není.