zavřít

Pixelatá Terraria a další zajímavé hry pro Android

Android

- Téma autor: Karel Drda Komentáře: 0

Vyznat se ve velkém množství titulů, které se každodenně objevují na Google Play, je práce takřka nemožná. Pár zajímavých kousků jsem ale vybral a rozepsal se o tom, proč má cenu se o ně zajímat. Na Google Play lze totiž najít žánrově i kvalitativně rozmanité hry a minout nějakou opravdu zajímavou je snadné. Se svými vlastní tipy na hry, které by neměl člověk minout, se svěřte do diskuse pod článkem. Rád se nechám inspirovat.

Terraria

Kopej, bojuj, objevuj a stav! Takovým sloganem se ohánějí tvůrci slavné nezávislé hry, která dorazila na tablety a telefony se systémem Android. Řeč je o Terrarii, kde nejde o nic velkého, ale jen o pixely, kterých je zde opravdu hodně. Je to geniální mix sandboxu, RPG a 2D plošinovky s prvky budování. Celé to zavání Minecraftem, a pokud jste hru nikdy nehráli, pak možná právě na toto srovnání budete nejčastěji narážet. Nenechte se ale mýlit, Terraria je zábavnější.

Jde o návykovou věc a jistě uznáte, že tahat si do MHD počítač nebo konzoli prostě nejde. Ovládání je kupodivu i na dotykových zařízeních velmi příjemné a intuitivní. Hra začíná tvorbou postavy, která i přes svou pixelovost nabízí dostatečně velké možnosti kreativního přístupu. Pak už můžete začít hrát v lese, kde vaše putování za těžbou surovin, zabíjením nepřátel a budováním rozlehlého světa, začíná.

Čeká na vás na 200 typů zařízení a nástrojů určených k těžbě surovin, více než 25 typů kostiček, z nichž můžete něco udělat, několik desítek monster a samozřejmě pětice povinných bossů. Terrarie je pecka i na mobilních telefonech. Sice dá víc zabrat, výsledek je ale dobrou odměnou. Trochu vyšší cena, která atakuje hranici sta korun, je nepříjemná, ale investice se vyplatí.

Brave Bit

V jednoduchosti je krása. Říká se to o všech hrách, které nepřekypují zrovna vydařenou grafikou, ale mají v sobě jistou dávku hratelnosti a důvtipu. V případě Brave Bit lze říci, že je to klasická plošinovka, které se veze na vlně retro stylu a účelně jednoduché grafiky. Je naprosto ideální pro mobilní telefony, ale lze si jí zahrát samozřejmě i na zařízeních s mnohem větším displejem. Vtip téhle klasické hopsačky, v níž jde především o to „dostat se někam“ a přežít, spočívá v její jednoduchosti a naivitě.

Převážně černobílé pojetí svádí k menší pozornosti, ale pravdou je, že všelijaké pastičky jsou opravdu nekompromisní. Množství nástrah je smrtící a vyhnout se všem bez škrábanců zabere hodně času. Brave Bit je návyková hra, jejíž obtížnost sice není z těch nejmenších, ale na druhou dokáže udržet napětí od začátku až do konce. Jedna malá rada závěrem. Kdo neumí držet balanc třeba v takové veřejné dopravě, nechť si hru zapne až večer v posteli. Absolutní koncentrace hodně pomáhá.

Danger Dash

Temple Run byl takovou malou revolucí. Minimálně v tom, že se v poslední době vyrojila celá řada dobrých i méně zdařilých klonů, které jasně dokazují, že majitele tabletů a smartphonů nekonečné běhací akce baví. V případě Danger Dash nejde o typický klon, protože pár zajímavých inovací zde najdeme. Aby také ne, když za novinkou stojí vývojáři z Gameloftu, kteří umí z každého herního tématu vytěžit maximum.

Hlavní hrdina běží klasickým koridorem, sbírá bonusové předměty a peníze, za které si pak vylepšuje svoje úžasné vlastnosti, případně si můžete vybrat úplně jinou postavu. Novinka od Gameloftu se tváří možná až křečovitě vesele. Utíkáte sice před hordou nakrknutých tygrů, ale vlastně jde především o to, aby hráč svoji postavu upgradoval a začal utrácet dukátky a rubíny. A jak už to u Gameloftu bývá, aby hlavně začal nakupovat za skutečné peníze. Půjčte svůj telefon s předvyplněným heslem na Google Play kamarádovi a nechte ho hrát. Uvidíte, jak silné je vaše přátelství.

SimpleRockets

Věřím, že kdyby TOHLE existovalo už před padesáti lety jako výukový program, dostali jsme se ve vesmíru mnohem dál. Chytlavost hříčky SimpleRockets je opravdu neuvěřitelná. První dojem je vlastně takový nijaký, ale za chvíli už jedete jako namydlený blesk. Cíl je jednoduchý. Musíte postavit raketu a poslat ji do vesmíru. Takže kombinujete válce, motory, přidáváte a ubíráte všelijaké technologické vychytávky a nakonec pohoříte na tom, že jste zapomněli na větší nádrž, takže se nevydrápete ani ven z atmosféry.

Hra se tváří jako seriózní záležitost a má lehce vědecký nádech, což těm, kteří propadali na základní škole z fyziky, dodá jistou dávku sebevědomí. Úvodní tutoriál vypadá jako procházka růžovou zahradou. Prostě na sebe máte naskládat nějaké komponenty, ale když pak má raketa opravdu vystoupat na orbit nebo se i vypravit do vzdálenějších míst vesmíru, už to taková legrace není. Tvůrci evidentně načetli i pár knížek o tom, co všechno taková raketa letící do vesmíru musí obsahovat a se základní logikou to nacpali do své hry. Pravdou je, že díky SimpleRockets může být von Braunem i Koroljovem.

Bus Simulator 2013

Koho láká dělat řidiče autobusu na mobilním telefonu? Sám sobě kladu takovou otázku od okamžiku, kdy jsem zjistil, že na Google Play se vyloupl simulátor jízdy autobusem. V čem tkví kouzlo hry, která simuluje nepohodlnou jízdu krabice, kterou jezdí jen ti, co nemají na auto? A co je krásného na tom, že řídím autobus? Odpovědi v simulátoru nehledejte, ale možná je v něm nechtěně naleznete. Jízda autobusem na telefonu příliš pohodlí neskýtá, protože ani pět palců displeje Galaxy S4 nenabízí příliš komfortní hraní.

V Bus Simulator 2013 na vás čeká 33 různých autobusů, u nichž nelze příliš rozeznat zásadní rozdíl ve stylu řízení, a k tomu dvacítka misí či spíše úkolů. Co opravdu pobaví a hlavně potěší, jsou dvě velká města, v nichž se lze prohánět po ulicích. Stačí si vzpomenout na všelijaké zhuštěné okruhy v mobilních hrách a hned má člověk zkaženou náladu. Když řeknu, že v Bus Simulatoru si to užijete jako jízdu v narvané noční 505, tak pražští majitelé smartphonů hned budou vědět, že tím chci jemně naznačit opravdu veliký prostor.

Své už jsem řekl, teď je řada na vás. Co zajímavého jste na Google Play našli v poslední době vy?

Tagy: mobilní hry

Zdroje: Vlastní

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.