Terraria

Terraria

Články

Vývoj Terrarie po devíti letech skončí obrovským updatem Journey’s End

Z Terrarie se rychle stal fenomén, asi proto, že „2D Minecraft“ vyšel v době, kdy trh ještě nebyl přesycený pixelartem a survival s craftingem působily svěže. Dnes jsme na hry podobné Terrarii zvyklí, přesto se málokterá může přiblížit jejímu úspěchu. Po devíti letech (na den přesně) bude ale konečně načase prohlásit celý projekt za hotový. Uzavře ho gigantický update Journey’s End, který omladí zastaralé systémy a přidá hromadu nového obsahu.

Nintendo Direct přinesl oznámení Twillight Princess HD a Kerbal Space Program pro Wii U

Nintendo v noci na dnešek uspořádalo první Direct prezentaci od nedávného úmrtí bývalého šéfa Satoru Iwatay. Directu se ujal šéf evropského Nintenda Satoru Shibata a začal jedním z největších klenotů kterým firma disponuje: Zeldou. Konkrétně oznámil The Legend of Zelda: Twilight Princess HD. Původní hra vyšla v roce 2006 na GameCube a Wii a 4. března 2016 vyjde v graficky vylepšené verzi na Wii U.

Pixelatá Terraria a další zajímavé hry pro Android

Vyznat se ve velkém množství titulů, které se každodenně objevují na Google Play, je práce takřka nemožná. Pár zajímavých kousků jsem ale vybral a rozepsal se o tom, proč má cenu se o ně zajímat. Na Google Play lze totiž najít žánrově i kvalitativně rozmanité hry a minout nějakou opravdu zajímavou je snadné. Se svými vlastní tipy na hry, které by neměl člověk minout, se svěřte do diskuse pod článkem. Rád se nechám inspirovat.

V hlavách tvůrců se rýsuje Terraria 2 jako nekonečné univerzum

První Terraria vyšla už v roce 2011 a mezitím se rozšířila na několik dalších platforem. Druhý díl se zatím ještě nevyvíjí, ale tvůrce jedničky, Andrew Spinks, má pro ni spoustu nápadů a v podstatě ji už oficiálně oznámil. Terraria se notně inspirovala u Minecraftu a teoreticky by se mohla, podobně jako svůj vzor, neustále rozšiřovat a bobtnat. Zatímco Notch o nějakém hypotetickém Minecraft 2 zatím nemluví, Spinks se Terrarii 2 nevyhne. Můžou za to omezení jedničky.

Terraria 1.2 plná novinek a úprav vyjde na začátku října

Nikdy neříkej nikdy - platí pro hráče i tvůrce Terrarie na 101 %. Když v únoru 2012 přišlo oznámení, že už se hráči žádného dalšího updatu nedočkají, protože se tvůrci budou věnovat vývoji nového projektu, mnoho duší smutnilo. Ale nelitovalo, protože Terraria už byla v té době komplexní a dost odladěná hra, ve které se bez problémů dalo utopit stovky hodin (kam se hrabe GTA V, abych byl aktuální :). Situace se však pro vývojáře z Re-Logic a vlastně i hráče nakonec vyvrbila jinak. Už od 1. října bude na Steamu dostupná Terraria ve verzi 1.2, na které tvůrci pracovali od začátku letošního roku.

Edge of Space je 2D sandbox, který nerozeznáte od Terrarie

O Terrarii se kdysi říkalo, že to je vlastně 2D klon Minecraftu, ale každý, kdo si hru na vlastní pracky vyzkoušel, to naštěstí hned odvolal a třikrát se pokřižoval za svůj mylný úsudek. Už ale chápu, jak k takové mýlce mohlo dojít, protože chystaný projekt Edge of Space, jakkoli vyvolává nemalou dávku interestu, zkrátka vypadá jako klon Terrarie, prakticky jedna ku jedné. A stejně jsem přesvědčený, že až hra vyjde, tak to zase budu muset odvolat.

Bleskovky

  • 1. 4. 12:00 - Sandboxové Terrarie se prodalo už přes 30 milionů kopií, z toho přes 14 milionů na PC.

  • 26. 6. 2019 - Populární sandbox Terraria vyjde zítra na Nintendo Switch.

  • 4. 8. 2015 - Bezplatné updaty obohatily svět Terraria již o 2827 předmětů a 490 bytostí. Vývojáři se nyní chtějí zaměřit na podporu módů.

  • 26. 3. 2015 - Členové Xbox Live Gold programu získají v dubnu 2015 zdarma Xbox One tituly Child of Light a Pool Nation FX. Majitelé X360 obdrží Gears of War: Judgment, Terraria, Assassin’s Creed IV Black Flag a Army of Two: The Devil’s Cartel.

  • 3. 6. 2014 - Letos vyjde Terraria i na konzole PS4 a Xbox One.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
4. srpna 2011
Recenze