Máte námět či připomínku? Napište nám
Sony vede studenou válku s fanoušky Star Wars: Galaxies
zdroj: Archiv
Téma

Sony vede studenou válku s fanoušky Star Wars: Galaxies

30. 6. 2011 10:29 | autor: Aleš Smutný |

Svět MMO, to je prostě takový stát ve státě a dění v něm je vždy živé a plné emocí, zvláště věcí, které se týkají událostí na pozadí.

Zvětšit zdroj: Archiv Po krizi EVE Online se zde objevila, na 99% marná, snaha hráčů Star Wars: Galaxies zachránit svou hru, která bude 15. prosince ukončena. Hráči na tuto nemilou zprávu zareagovali vytvořením petice, v níž žádají Sony, aby přešla s SW:G na free-to-play model, kdy by si hráči další obsah dokupovali a tím hru financovali. Zároveň by Sony snížila počet serverů, čímž by se snížila finanční náročnost a koncentrovala by se komunita.

Jenže v těch sáhodlouhých podmínkách, které všichni přejedeme myší za několik vteřin a odklikneme „Ano, souhlasím, nechte mě už hrát a neotravujte mne s právními kličkami“ je v tomto případě napsáno, že hráči nesmí zřizovat petice týkající se hry. A Sony si je toho vědomo a nějaké anarchistické petice a rebelantství odmítá. Takže se na fórech začala zamykat vlákna, která se petice týkala, či na ni odkazovala.

To není zrovna styl chování, který byste čekali, zvláště, když přihlédneme k síle petice, která je celkem malá, tím spíše, že pod ní najdeme v tuto chvíli cca tři tisíce podpisů, což skutečně s žádným manažerem nepohne. Tím spíše, že proti Galaxies hovoří dvě věci. Tou první je jasná snaha, aby neměla Star Wars: The Old Republic konkurenta a tou druhou ještě závažnější fakt, že by Sony stejně musela příští rok znovu platit za licenci a to by byl krok ryze ztrátový.

Nyní se ovšem objevila i zpráva, že by snad padesát hráčů mohlo sestavit hromadnou žalobu, která by napadla zavírání témat ohledně petice. Či spíše jejich zpřístupnění jen vybraným jedincům, jak říká Sony, což ovšem znamená, že Sony práva na přispívání do nich nedává nikomu. Celá situace je tak absurdně vyhrocená a to z obou stran. Na jedné straně jsou hráči, kteří odmítají akceptovat to, co mnoho lidí vidělo přicházet už zdáli a nyní se snaží hlavou prorazit zeď. Na druhé pak Sony, která reaguje zbytečně restriktivně, čímž opět přihazuje další závaží k negativní stránce vah veřejného mínění.

Nejnovější články