Máte námět či připomínku? Napište nám
Star Wars Galaxies na free-to-play přejít nemůže
zdroj: Archiv
Téma

Star Wars Galaxies na free-to-play přejít nemůže

14. 7. 2011 15:32 | autor: levis |

Od chvíle, co Sony oznámila chystané ukončení onlinovky Star Wars Galaxies, se mezi zástupci...

Od chvíle, co Sony oznámila chystané ukončení onlinovky Star Wars Galaxies, se mezi zástupci firmy a fanoušky odehrává spor na téma free-to-play. Dlouholetí hráči Galaxies totiž nedovedou pochopit, proč Sony namísto zrušení hry a zavření serverů neaplikuje tenhle stále častěji užívaný model i na onlinovku ze světa Hvězdných válek. "V první řadě jde o rozhodnutí, ke kterému Sony dospělo po dohodě s LucasArts. Bereme ho vážně a dlouho jsme ho zkoumali," řekli dnes zástupci Sony v rozhovoru se serverem GamePro.

"Samozřejmě jsme uvažovali i nad možností, že by Star Wars Galaxies přešlo na neplacený model free-to-play, ale došli jsme k názoru, že není možné ho na hru aplikovat." Fanoušci prý nejsou jediní, komu je to líto. I Sony k nim za všechny ty roky nápadně přirostlo a rozhodně není z nové situace nadšené, dodávají zástupci firmy.

Což lze číst jediným způsobem: kdyby Sony alespoň trochu mohlo, tak hráčům Star Wars Galaxies nechá, jenže s plánovaným vydáním Star Wars: The Old Republic u EA to patrně nepřichází v úvahu. Koneckonců ani sami LucasArts by coby majitelé licence nechtěli, aby novému placenému MMO ze světa Hvězdných válek konkuroval lety prověřený a funkční model Galaxies, z něhož by už neviděli ani dolar. Možná proto už SOE nedostala licenci na další provoz Galaxies.

Nejnovější články