Shadow of the Colossus (PS4)
Věková dostupnost

Shadow of the Colossus (PS4)

Články

Předplatitelé PS Plus a Games with Gold dostanou v březnu Sonica, kolosy a Batmana

V kinech právě teď běží film, který u kritiků sice moc neboduje a asi ani nebude aspirovat na Oscary, ale diváci na něj chodí v houfech a postarali se tak o jednu z neúspěšnějších filmových adaptací videohry všech dob. Řeč je samozřejmě o bleskurychlém modrém ježku Sonicovi, který je součástí obou předplatných na PlayStationu 4 a Xboxu One.

Na PS Store dorazily slevy, ulovte si RDR 2 nebo GoW

Masivní slevové akce se v posledních letech týkají hlavně PC hráčů, o to víc si konzolisté musí cenit těch výjimečných případů, kdy se bohové kapitalismu z Microsoftu a Sony usmějí i na ně. A Sony se teď usmívá. Jarní slevy se dotkly dokonce i kovbojské pecky od Rockstaru, který si je šetří víc než pistolník poslední náboj, takže pokud jste majiteli PlayStation 4, rozhodně do obchodu alespoň nakoukněte.

Best of 2018: Nejlepší remaster nebo remake

Jako každý rok by se hodilo zopakovat, že současné remastery a remaky necílí na majitele původních her, ale na ty, kteří se k těmto titulům dostali až v nové herní generaci. Jenže, zvláště letos, to není tak docela pravda. Některé oživené tituly si totiž s radostí pořídil i ten, kdo je třeba už jednou vlastní, ale nechce se mu zapínat PS2 a jiné starožitnosti. Navíc se letošek z hlediska předělávek opravdu povedl.

To nejlepší z Games - království naše přišlo

Netřeba asi nějak zvlášť připomínat, jaká že významná hra vyjde 13. února. Nejlepší akční hra roku 2016, Owlboy, se konečně dostane i na konzole! Samozřejmě si děláme legraci – Owlboy sice na konzole opravdu vyjde, ale všichni moc dobře víme, že se konečně dočkáme českého RPG Kingdom Come: Deliverance. Po spoustě let a několika odkladech dotáhli tvůrci ze studia Warhorse své veledílo do zdárného konce. My už v redakci několik dnů pilně hrajeme a za pár dnů se o tom, jak moc se Kingdom Come povedlo či nepovedlo, přesvědčíte na vlastní kůži i vy.

GamesPlay – hrajeme remake Shadow of the Colossus

V roce 2005 otevřel Fumito Ueda, zřejmě neúmyslně, poněkud hloupou diskuzi o tom, zda mohou být hry umění. Samozřejmě že jím dlouhodobě jsou, a právě titul Shadow of the Colossus byl, je, a i nadále bude jedním z nejvýraznějších interaktivních uměleckých děl nejen ze stáje Sony. Ta původní hru vydala svého času na PlayStation 2, její remaster v roce 2011 na PlayStation 3 a její remake na PlayStation 4.

Příběhový trailer k remaku Shadow of the Colossus připomíná brzké vydání

O Shadow of the Colossus byla napsána již spousta stránek textu. A ještě aby ne, když jde o kultovní klasiku, a navíc klasiku, která má tendenci se vracet. Svou premiérovou slávu si odkroutila na PS2, aby se vrátila v HD verzi pro PS3, a nyní se opět hlásí o slovo v plnohodnotném remaku pro PS4. A i o poslední verzi toho bylo napsáno víc než dost, proto necháme promluvit němý příběhový trailer.

Bleskovky

  • 12. 9. 2018 - Fumito Ueda, autor Ico, Shadow of the Colossus a The Last Guardian, pracuje na nové hře. Prozradil to japonskému magazínu Famitsu.

  • 18. 6. 2018 - Japonské PSN nabízí zdarma ke stažení téma s motivem Shadow of the Colossus.

  • 13. 2. 2018 - Britský žebříček prodejnosti 6. týdne roku 2018: 1. Shadow of the Colossus , 2. EA Sports UFC 3, 3. Monster Hunter: World.

  • 30. 1. 2018 - Průměrné hodnocení hry Shadow of the Colossus z 58 recenzí hry je 93/100.

  • 25. 1. 2018 - Obrazem: Čtyři schémata ovládání PS4 verze hry Shadow of the Colossus.

  • 25. 1. 2018 - Video: Grafické porovnání PS2 a PS4 Pro verze hry Shadow of the Colossus.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
5. února 2018
Recenze