Nová generace, stejné problémy. I v Demon's Souls budete volit mezi plynulostí a rozlišením
zdroj: From Software

Nová generace, stejné problémy. I v Demon's Souls budete volit mezi plynulostí a rozlišením

1. 10. 2020 15:50 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Nová generace konzolí je za dveřmi, a pokud se do ní chystáte vstoupit PlayStationem 5, je tu nemalá šance, že vůbec prvním titulem, který si na nové zařízení pořídíte, bude remake kultovních Demon's Souls. Ten se ve větší míře představil na nedávné PlayStation Showcase, kde jsme mohli sledovat průchod tutorialovou oblastí a ocenit jak výrazný vizuální posun, tak třeba i rychlost loadingů.

Produktová stránka hry na oficiálním webu PlayStationu však nyní přinesla i informace, z nichž takovou radost nemám. Ukázalo se totiž, že ani s příchodem nové konzole se nezbavíme rozhodování mezi plynulejším snímkováním a vyšším rozlišením. Remake Demon's Souls bude obsahovat dvě možnosti nastavení, a sice High Frame Rate Mode, který bude cílit na vyšší snímkovou frekvenci, a Resolution Mode, kde by hra měla běžet ve 4K.

Popis bohužel není konkrétní v tom, o jaký framerate se jedná, v souvislosti s PlayStationem 5 se hovoří až o 120 FPS a v takovém případě by samozřejmě kompromisy v rozlišení bylo možno tolerovat. Ovšem s ohledem na to, že se obě konkurenční zařízení, tedy Xbox i PlayStation, chlubí schopností spouštět hry ve 4K a 60 FPS, doufejme, že hned Demon's Souls nebudou důkazem opaku.

Server Digital Foundry nedávno přinesl rozbor technického stavu ukázky, která prý běžela ve 1440p a 60 FPS, z čehož lze usuzovat, že právě to je podoba režimu High Framerate. A ačkoli test chválí množství efektů, celkový vizuál i fakt, že build běžel velmi stabilně a jen zřídka spadl na cca 55 FPS, nemohu se ubránit lehkému zklamání, že už při launchi budeme postaveni před tuto volbu.

50384233902_920112327c_k-1152x648 zdroj: Sony

Demon's Souls také nedávno představily bonusy pro předobjednávky, do kterých kromě upgradovacích materiálů na zbraně a několika předmětů, které vám pomohou do začátku, spadají i dvě zbroje, štít, zbraň a hlavně oficiální soundtrack.

Hra vychází 12. listopadu exkluzivně na PlayStation 5, o remake se stará studio Bluepoint Games známé díky své restaurátorské práci na sérii Uncharted, Metal Gear Solid nebo třeba na dílech od Fumita Uedy, zejména Shadow of the Colossus.

Nejnovější články