Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus

Články

Seznamte se se zákulisím vývoje Metal Gear Solid, Baldur’s Gate II a World of Warcraft

V redakci jsme si velmi oblíbili knihu Blood, Sweat, and Pixels od Jasona Schreiera z Kotaku. Odkrývá totiž roušku tajemství, která zahaluje vývoj úspěšných her, rozšiřuje čtenářovo povědomí o náročném procesu a vysvětluje, proč se v našich oblíbených hrách vyskytují některé věci, které nám vadí. Podobných knih je samozřejmě víc a nejnovější Humble Bundle jich nabízí dvě desítky.

Jízdní řád na další týden – návrat kolosů i Civilizace

Je tu další týden a s ním i pravidelný přehled her, které v něm vychází. Jako obvykle jej pro vás sestříhal a namluvil Honza Vondrášek. V tomto týdnu se kombinují velké tituly s menšími projekty a určitě nehrozí, že byste neměli co hrát.  

E3 2017: Sledujte tiskovou konferenci Sony PlayStation

V duchu většiny tiskových konferencí se i ta od Sony zdržela dlouhých proslovů od pohlavárů firmy a vývojářů, a dá se říci, že v podstatě jen do hráčů na místě i po celém světě nasypala pořádnou dávku trailerů i delších záběrů z hraní očekávaných PS4 her. O jaké šlo? Viděli jsme záběry z God of War i z Days Gone, zahlédli jsme podobu nového Spider-Mana a viděli první záběry z nové verze PS2 klasiky Shadow of the Colossus.

Sony prodala přes 18 milionů kusů PS4 a v US spustí předplatné streamovací služby PlayStation Now

Sony zaznamenala během vánočních svátků prodejní úspěch. Prodala 4,1 milionů kusů konzole PlayStation 4 a celosvětově se tedy dostala na metu 18,5 milionů prodaných kusů. Zároveň společnost oznámila počet předplatitelů PlayStation Plus, který dosahuje 10,9 milionů. Nejde ale o jediné novinky z tábora Sony.

Zahrajte si God of War a ICO na PS Vita

Sony nadělila majitelům handheldu PS Vita nedávno toužebně očekávanou možnost hrát na něm hry z původního PSOne (i když to teda má své mouchy masařky), a nyní jim předhazuje další, potenciálně zajímavou, možnost: hrát na PSV skrze funkci Remote Play (takže se data streamují z PS3 do handheldu) tituly God of War Collection a ICO/Shadow Of The Colossus Collection.

Režisér Kroniky by měl natočit film Shadow of the Colossus

Když se poprvé objevily trailery na snímek Kronika o třech klucích, u nichž se objeví...

Bleskovky

  • 25. 1. 2018 - Video: Grafické porovnání PS2 a PS4 Pro verze hry Shadow of the Colossus.

  • 10. 12. 2017 - Video: Grafické porovnání PS2, PS3 a PS4 Pro verze hry Shadow of the Colossus.

  • 1. 11. 2017 - Video: Grafické srovnání PS3 a PS4 Pro verze hry Shadow of the Colossus.

  • 31. 10. 2017 - Pokud váš PSN účet obsahuje data o trofejích z Shadow of the Colossus, obdarovala vás Sony balíčkem avatarů.

  • 13. 6. 2017 - Zřejmě HD remaster Shadow of the Colossus vyjde v roce 2018 na PS4.

  • 22. 5. 2017 - Fumito Ueda by se chtěl po vydání The Last Guardian vrátit k otevřenému světu, který jsme mohli vidět např. ve hře Shadow of the Colossus.

REMAKE

Shadow of the Colossus (PS4)
9/10
Shadow of the Colossus (PS4)
Akční, Adventura
PlayStation 4, PS4 Pro
7. únor 2018
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
91/100
Datum recenze:
7. března 2006
Recenze