Return to Castle Wolfenstein

Return to Castle Wolfenstein

Články

Enginy a klonování her: Jak jsme jednu dobu pořád stříleli Němce

Kdo by si občas neposteskl, že hry jsou, jak se říká, na jedno brdo. Že obsahují podobné nápady, herní prvky i ekonomické mechanismy, a že se tedy i podobně hrají. Je to zakořeněný předsudek, nebo fakt? V minulosti takové každopádně byly, vlastně se navzájem podobaly ještě víc kvůli sdíleným enginům, které si tvůrci oblíbili v devadesátých letech. Každá doba však naštěstí plodí i špetku originality.

GOG nabízí za pár korun nové i staré pecky od Bethesdy

Do nové hry od Bethesdy zbývá pouhý měsíc. Doom Eternal vyjde 20. března, tak proč si do té doby nepřipomenout některé z jeho starších předchůdců, když jsou zrovna na GOGu za pár šupů? Stejným způsobem můžete zavzpomínat na další ikonické série studia a mezi kousky, kterým táhne na 20, ale i 30 let, se najde i pár z poslední dekády.

Rekapitulace: Sledujte skoro čtyři desítky let pobíjení nacistů v sérii Wolfenstein

Jen málokterý herní titul se může honosit takovým respektem jako Wolfenstein. Tohle jméno stačí zmínit a všichni přikyvují hlavou, že to je jedna z „těch“ her, které se zapsaly do obecné herní historie a nejspíš i té jejich, osobní. Ať už pobíhali po chodbách ve Wolfenstein 3D nebo se řezali s nemrtvým Jindřichem Ptáčníkem v Return to Castle Wolfenstein, „Wolf“ je prostě pojem. Jak šel čas od spartánských 2D začátků se můžete podívat v Rekapitulaci, kterou připravil Honza Vondrášek.

Retro GamesPlay: hrajeme střílečku Return to Castle Wolfenstein

Vyložené nadšení řady hráčů z resuscitace značky Wolfenstein prostřednictvím dílu The New Order nedávno přiživil samostatný datadisk The Old Blood. Krom jiného zavedl hráče na hrad Wolfenstein, dějiště čtrnáct let staré klasiky Return to Castle Wolfenstein. Že o hře od Gray Matter z roku 2001 lze hovořit jako o klasice, na tom se asi shodneme. V tomto retro gamesplayi vám ale názorně předvedeme, proč tomu tak je.

John Carmack odchází z id Softu, bude se plně věnovat Oculus Rift

Konec? Kdepak. Začátek? Taky ne, už to přeci dávno začalo. John Carmack své síly s Oculus Rift spojil už letos v srpnu, kdy se stal CTO, čili šéfem přes technologie ve firmě zaměřené na vývoj a produkci VR brýlí. Tehdy však Carmack nadále působil jako formální šéf technologického týmu v id Software, přestože v jednom ze svých tweetů tehdy jasně zdůraznil své pracovní priority: Oculus > id Software > Armadillo. Dnes už to však neplatí a z rovnice si můžete vyškrtnout id Software (Armadillo ale vlastně také).

Film Wolfenstein napíše a natočí scénárista Silent Hillu

A už tu máme zase herní film. Tentokrát byste asi nečekali, že má k zfilmování už docela blízko Castle Wolfenstein. Kdy (a jestli vůbec) se začne natáčet, se zatím ještě pořádně neví, ale film už má svého scénáristu, což je krok dobrým směrem. A scénárista to není vůbec špatný, je jím Roger Avary. Podílel se na scénáři pro Pulp Fiction, Beowulf, Killing Zoe a ke spoustě dalších filmů. Napsal také scénář k jednomu z těch povedenějších filmů podle her, Silent Hillu. To by nemuselo dopadnout špatně, ne? Avary bude film navíc ještě režírovat.
Hodnocení
GAMES.cz
?/10
Hodnocení Metacritic:
88/100
Datum recenze:
19. prosince 2001
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
26. listopadu 2001
Recenze