Resident Evil

Resident Evil

Články

Sony odhalila všech 20 her pro retro konzoli PlayStation Classic

Tak jsme se po měsíci od představení dočkali odhalení všech her pro retro konzoli PlayStation Classic. Kandidátů bylo opravdu hodně, mně samotnému vyšel vzhledem k minulému článku jen jediný tip. Jsem tedy v jistém směru zklamaný, chybí mi některé zásadní tituly v čele s Gran Turismem a Driverem, ale přesto nejde o špatný výběr. Myslelo se na snad úplně každého.

U příležitostí dvacetiletého výročí se vývojáři Resident Evilu ohlíží za minulostí

První Resident Evil vyšel na PlayStation již před celými dvěma dekádami a k tomuto výročí nachystal Capcom sérii videí s vývojáři, kteří se ohlíží za minulostí. Jako první mohou hráči slyšet Hirojuki Kobajašiho, jenž se na vývoji podílí od samotných počátků.

Retro GamesPlay: Resident Evil HD vs Resident Evil model 1996

Není lepší příležitosti připomenout si legendu žánru survival horor než v souvislosti s vydáním Resident Evil HD Remaster. Svůj názor na hru už vám Honza Olejník přednesl v textové recenzi, ale v následujícím retro gamesplayi má příležitost své myšlenky rozvést a názorně je předvést. Pavel s Honzou totiž nebudou hrát jen HD verzi RESI, ale pustí se i do hraní původní PlayStation verze, aby porovnání bylo dokonalé.

Původní Resident Evil ožívá na záběrech z chystaného remaku

Grafická předělávka Resident Evil z roku 1996 (respektive GameCube verze z roku 2002), oznámená bez většího humbuku letos v srpnu, vypadá na záběrech dvojice videí lépe, než by člověk řekl. Jill Valentine a Chris Redfield totiž působí moderně a zároveň klasicky (ve smyslu "jsme věrní originálu"), takže by Resident Evil HD Remastered mohl závidět lecjaký remake z posledních několika let. Jen se podívejte sami.

Hluchý skladatel hudby pro Resident Evil není skladatel, ani hluchý

Japonskou hudební scénou, a potažmo okrajově i herní scénou, poslední dva dny lomcuje poměrně obskurní kauza ohledně slavného japonského skladatele Mamury Samuragouchiho, který krom tohohle klasického kousku složil i hudbu pro první díl Resident Evil a Onimushu.

Bleskovky

  • 21. 3. 16:21 - Assassin's Creed a Resident Evil usilují o zařazení do videoherní síně slávy

  • 22. 3. 2021 - Nový režisér restartované filmové série Resident Evil sdílí zajímavé detaily

  • 8. 12. 2017 - První Resident Evil měl původně vyjít i na SNES.

  • 7. 1. 2016 - Obrazem: Julia Voth, žena podle které vznikla před 14 roky postava Jill Valentine pro Resident Evil, nafotila nový cosplay na motivy stejnojmenné hrdinky.

REMAKE

Resident Evil HD Remaster
7/10
Resident Evil HD Remaster
Akční, Adventura
PlayStation 4, PC, PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One, Switch
20. leden 2015