Resident Evil HD Remaster
Věková dostupnost

Resident Evil HD Remaster

Články

Známe únorovou nabídku Games with Gold

Horor, akce i vzpomínání na slavného archeologa

Sony odhalila všech 20 her pro retro konzoli PlayStation Classic

Tak jsme se po měsíci od představení dočkali odhalení všech her pro retro konzoli PlayStation Classic. Kandidátů bylo opravdu hodně, mně samotnému vyšel vzhledem k minulému článku jen jediný tip. Jsem tedy v jistém směru zklamaný, chybí mi některé zásadní tituly v čele s Gran Turismem a Driverem, ale přesto nejde o špatný výběr. Myslelo se na snad úplně každého.

U příležitostí dvacetiletého výročí se vývojáři Resident Evilu ohlíží za minulostí

První Resident Evil vyšel na PlayStation již před celými dvěma dekádami a k tomuto výročí nachystal Capcom sérii videí s vývojáři, kteří se ohlíží za minulostí. Jako první mohou hráči slyšet Hirojuki Kobajašiho, jenž se na vývoji podílí od samotných počátků.

Resident Evil Origins Collection vyjde na začátku příštího roku

Hrám ze série Resident Evil se v poslední době daří spíše ve formě remasterů a remaků a tak nově oznámený kousek nebude ze zajaté linie nijak vybočovat. Capcom představil Resident Evil Origins Collection - kolekci dvou her, u kterých to všechno začalo. Resident Evil Zero a nedávný HD remake prvního Resident Evilu.

Přehled lednových recenzí na Games.cz

První měsíc roku za námi, což je ideální příležitost ohlédnout se za tím, co jsme tento měsíc na Games.cz recenzovali, a jak nás ten či onen titul zaujal. Tradiční povánoční sucho se letos nekonalo a byť se leden nedá v žádném případě srovnávat s neuvěřitelně nabitým podzimem, bylo i přesto do čeho píchnout a co hrát. V průběhu ledna jsme nakonec recenzovali patnáct her napříč všemi žánry a čerstvě skončené vánoční sezóně navzdory se mezi nimi nachází hry původu nezávislého, ale též "velké" hry od renomovaných studií.

Bleskovky

  • 18. 3. 2020 - Dragon's Dogma: Dark Arisen, Dead Rising 4, remastery i slevy na Resident Evil a další hry od Capcomu naleznete v aktuálním Humble Bundle.

  • 29. 9. 2016 - Členové PS Plus programu obdrží v říjnu Resident Evil (PS4), Transformers: Devastation (PS4), Mad Riders (PS3), From Dust (PS3), Code: Realize ~Guardian of Rebirth~  (PSV) a  Actual Sunlight (PSV)

  • 21. 10. 2015 - Xbox One verze Resident Evil 0 HD Remaster zabere na pevném disku 11,1 GB.

  • 27. 4. 2015 - Resident Evil HD se již prodalo více než milion kopií.

  • 10. 2. 2015 - Resident Evil HD Remaster se stalo nejrychleji prodávaným digitálním titulem v historii a nejrychleji prodávanou digitální novinkou na PSN.

  • 20. 1. 2015 - Video: Grafické porovnání Xbox One a PS4 verze Resident Evil HD Remaster.

ORIGINÁL

Resident Evil
Resident Evil
Akční
PC, PSOne
březen 1996
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
19. ledna 2015
Recenze