Resident Evil HD Remaster
Věková dostupnost

Resident Evil HD Remaster

Články

Resident Evil Origins Collection vyjde na začátku příštího roku

Hrám ze série Resident Evil se v poslední době daří spíše ve formě remasterů a remaků a tak nově oznámený kousek nebude ze zajaté linie nijak vybočovat. Capcom představil Resident Evil Origins Collection - kolekci dvou her, u kterých to všechno začalo. Resident Evil Zero a nedávný HD remake prvního Resident Evilu.

Přehled lednových recenzí na Games.cz

První měsíc roku za námi, což je ideální příležitost ohlédnout se za tím, co jsme tento měsíc na Games.cz recenzovali, a jak nás ten či onen titul zaujal. Tradiční povánoční sucho se letos nekonalo a byť se leden nedá v žádném případě srovnávat s neuvěřitelně nabitým podzimem, bylo i přesto do čeho píchnout a co hrát. V průběhu ledna jsme nakonec recenzovali patnáct her napříč všemi žánry a čerstvě skončené vánoční sezóně navzdory se mezi nimi nachází hry původu nezávislého, ale též "velké" hry od renomovaných studií.

Retro GamesPlay: Resident Evil HD vs Resident Evil model 1996

Není lepší příležitosti připomenout si legendu žánru survival horor než v souvislosti s vydáním Resident Evil HD Remaster. Svůj názor na hru už vám Honza Olejník přednesl v textové recenzi, ale v následujícím retro gamesplayi má příležitost své myšlenky rozvést a názorně je předvést. Pavel s Honzou totiž nebudou hrát jen HD verzi RESI, ale pustí se i do hraní původní PlayStation verze, aby porovnání bylo dokonalé.

Video z HD remaku Resident Evil vyvolává záchvat nostalgie

Zatímco Capcom pracuje na nápravě reputace známé série po vlažně přijaté šestce, už za nedlouho dostanete šanci si připomenout, jak to vlastně celé začalo. Psal se rok 1996 a Resident Evil vyšel na prvním PlayStationu. První remake jedničky následně vyšel už v roce 2002 pro Gamecube a druhý s názvem Resident Evil HD se na PC a konzolích objeví na konci ledna příštího roku. A na záběrech následujícího traileru uvidíte, jaký pokrok hra od původní verze k HD remaku udělala.

Zajímavý pohled za oponu vývoje remaku Resident Evil

První pohled na grafické zpracování i herní mechanismy remaku první Resident Evil hry nabídla dvojice videí už minulý týden - na záběrech se producírovali Chris Redfield i Jill Valentine a nejeden fanoušek původní trilogie musel nostalgicky povzdechnout. Aby však bylo opravdu jasné, v čem se nová verze Resident Evil liší od Gamecube verze, respektive jaké technologie tvůrci používali tehdy a dnes, aby hra vypadala co nejlépe, natočil producent Jošiaki Hirabajaši následující video.

Původní Resident Evil ožívá na záběrech z chystaného remaku

Grafická předělávka Resident Evil z roku 1996 (respektive GameCube verze z roku 2002), oznámená bez většího humbuku letos v srpnu, vypadá na záběrech dvojice videí lépe, než by člověk řekl. Jill Valentine a Chris Redfield totiž působí moderně a zároveň klasicky (ve smyslu "jsme věrní originálu"), takže by Resident Evil HD Remastered mohl závidět lecjaký remake z posledních několika let. Jen se podívejte sami.

Bleskovky

  • 18. 3. 15:00 - Dragon's Dogma: Dark Arisen, Dead Rising 4, remastery i slevy na Resident Evil a další hry od Capcomu naleznete v aktuálním Humble Bundle.

  • 29. 9. 2016 - Členové PS Plus programu obdrží v říjnu Resident Evil (PS4), Transformers: Devastation (PS4), Mad Riders (PS3), From Dust (PS3), Code: Realize ~Guardian of Rebirth~  (PSV) a  Actual Sunlight (PSV)

  • 21. 10. 2015 - Xbox One verze Resident Evil 0 HD Remaster zabere na pevném disku 11,1 GB.

  • 27. 4. 2015 - Resident Evil HD se již prodalo více než milion kopií.

  • 10. 2. 2015 - Resident Evil HD Remaster se stalo nejrychleji prodávaným digitálním titulem v historii a nejrychleji prodávanou digitální novinkou na PSN.

  • 20. 1. 2015 - Video: Grafické porovnání Xbox One a PS4 verze Resident Evil HD Remaster.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
19. ledna 2015
Recenze