Red Faction

Red Faction

Články

Retro GamesPlay – hrajeme sci-fi střílečku Red Faction

V dnešním Retro GamesPlayi se podíváme na Mars! Red Faction z roku 2001 se inspirovalo několika díly soudobého sci-fi a ve své době kromě zasazení vynikalo taky široce zničitelným prostředím. PC verze měla oproti ostatním speciální skleněný level, ve kterém mohli všemožně experimentovat s technologií GeoMod a ovlivňovat okolní budovy i terén.

Budoucnost Darksiders a Red Faction vypadá bledě

Po potvrzení, že značka Homeworld nyní skutečně patří do rukou Gearboxu, tedy nejnověji vývojářů Aliens: Colonial Marines, se začíná vybarvovat i osud dalších značek donedávna patřících nešťastnému THQ. Jmenovitě jde o Darksiders, ale také Red Faction, Supreme Commander či Full Spectrum Warrior (a mnoha, mnoha dalších), které si pořídili pachtilové z Nordic Games, což z Aleše předevčírem učinilo nejšťastnějšího člověka na světě. Po krátké odmlce jeho litanii dává za pravdu rozhovor & dojmologie z GameInformeru, která je ve svých detailech věru depresivní čtivo.

Homeworld patří Gearboxu, Darksiders získal Nordic

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že plány na kickstarterové oživení Homeworldu padlo, protože značku v aukci koupil někdo jiný než TeamPixel. Teď už je známo o koho jde – značku Homeworld nyní vlastní Gearbox. Osobně bych byl radši, kdyby se dostalo na „druhý“ Stardock a „třetí“ Paradox, kteří se o značku také ucházeli. Nejde se totiž ubránit vlně nedůvěry, když se Randy Pitchford na Twitteru rozplývá nad tím, že mají skvělou značku Homeworld a nevzpomenout si na podobné nadšené rozplývání v případě Aliens: Colonial Marines.

THQ končí se sérii Red Faction kvůli špatným prodejům

Zdá se, že THQ definitivně pohřbilo sérii Red Faction. Stalo se tak po velmi nízkých prodejích posledního dílu Armageddon, a protože stejně tomu bylo i s předchozím RF: Guerrilla, investoři se jednoduše rozhodli značku Red Faction potopit. Tak to alespoň serveru Gamasutra vysvětlil šéf firmy Brian Farrell, podle něhož se Red Faction jako série zkrátka minula se současnou generací konzolových hráčů.

Red Faction Armageddon a černé díry

Anebo je vám milejší možnost opravovat budovy včetně úkrytů před monstry?

Bleskovky

  • 24. 10. 2016 - Organizace PEGI ohodnotila doposud neoznámenou PS4 verzi hry Red Faction.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
88/100
Datum recenze:
14. září 2001
Recenze