Psychonauts 2

Psychonauts 2

Články

Ulítlá skákačka Psychonauts 2 se opět odkládá

Nějaké zkazky jsme zaslechli už na letošní E3, teď je Tim Schafer oficiálně potvrdil v nejnovějším videodeníčku pro přispěvatele na Figu – Psychonauts 2 se odkládají na rok 2020. Původně sice měli vyjít už loni, Double Fine má ale s dodržováním termínů a obecně managementem projektů dlouhodobější problém. Možná i proto je koupil Microsoft?

Psychonauts 2 je bláznivá skákačka nejen díky gravitačním puzzlům

Je to už nějaká doba, co jsme o Psychonauts 2 slyšeli naposledy. Úspěšná crowdfundingová kampaň na Figu z přelomu let 2015 a 2016 tvůrcům přinesla téměř 4 miliony dolarů, další peníze přitekly z kraje roku 2017, kdy se našel vydavatel s chutí investovat 8 milionů. Vydavatel s nejistou budoucností, o kterém se teď hodně mluví. Ano, je to Starbreeze. Nicméně nic nenasvědčuje tomu, že by Psychonauts 2 byla v ohrožení. Právě naopak, představuje se prvním podařeným trailerem.

Psychonauts 2 vyjde v roce 2018 a vydá ji Starbreeze

Nový update u crowdfundingového projektu Psychonauts 2 na Figu zveřejnil řadu nových informací. Tou nejdůležitější je, že hru vydá Starbreeze Studios. Ti do hry a její distribuce investují 8 milionů dolarů, přičemž vše se jim vrátí z prodejů – do zaplacení částky budou mít 85 procent z prodejů a po jejím vyrovnání 60 procent, a to včetně zisku z crowdfundingu. Značka Psychonauts ale nadále patří Double Fine a řadových backerů by se dohoda neměla nijak dotknout.

První záběry z rozpracované verze Psychonauts 2

V lednu vybral tým Double Fine na Figu potřebné peníze na vývoj Psychonauts 2 a nyní předvádí první záběry z rozpracované verze hry, která by měla být hotová až koncem roku 2018 - pokud tvůrci nenaberou obvyklé zpoždění. Prozatím ale vypadá pohled na tuhle skákačku dobře a dobrý dojem podporují také informace o hře od hlavního designéra Zaka McClendona.

Tim Schafer může slavit - 3,3 milionů dolarů na vývoj Psychonauts 2 se podařilo vybrat

Slibný start crowdfundingové kampaně Psychonauts 2 budil dojem, že k jejímu úspěšnému dokončení dojde záhy po startu (během pár hodin se vybralo 770 tisíc dolarů), nakonec však Tim Schafer a jeho studio Double Fine pokořili požadovanou hranici 3,3 milionů dolarů až o měsíc později. Ačkoliv prodeje původní hry nebyly nijak hvězdné, kolem titulu se vytvořila takřka kultovní aura.

Bleskovky

  • 31. 7. 14:51 - Pecky od Double Fine za pár korun na Humble Bundle

  • 11. 7. 2019 - Double Fine odkládá vydání Psychonauts 2 na příští rok.

  • 7. 2. 2017 - Psychonauts 2 našlo vydavatele - stane se jím Starbreeze Studios, které do hry investuje 8 milionů dolarů.

  • 7. 12. 2015 - Psychonauts 2 se podařilo vybrat již 60% požadované částky na vývoj.