Halo: Reach je konečně na Steamu, další hry z The Master Chief Collection dorazí později
zdroj: tisková zpráva

Halo: Reach je konečně na Steamu, další hry z The Master Chief Collection dorazí později

4. 12. 2019 11:04 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

„Zatraceně hodně muziky za zatraceně málo peněz. Halo: The Master Chief Collection je učebnicovým příkladem toho, jak se dělají remaky, a také tím nejlepším, co si nyní můžete pořídit na Xbox One.“ Tak minimálně tento výrok byste si měli odnést z recenze kolekce her série Halo, která konečně vychází na počítačích. Už teď se můžete pustit do Halo: Reach.

Série Halo patří k tomu nejlepšímu, co kdy vyšlo pod křídly Microsoftu. Dlouhou dobu to bylo jedno z lákadel ve válce exkluzivit mezi Xboxem a PlayStationem, ale současná politika Microsoftu už po exkluzivitách netouží, což je výborná zpráva hlavně pro zarputilé PCčkáře, kteří si konečně mohou poprvé vyzkoušet některé díly této výborné scifárny.

Halo: The Master Chief Collection dorazila na PC včera ve večerních hodinách a vzbudila patřičný rozruch. Nevyšla totiž jen v Microsoft Storu a v rámci Game Passu, což je v tuto chvíli nejlevnější způsob, jak si ji zahrát. Dorazila i na Steam a ihned se umístila kousek pod vrcholem nejhranějších her.

V době psaní tohoto článku je ve hře úctyhodných 68 tisíc hráčů, přičemž dnešní maximum je 161 tisíc, čímž se řadí na čtvrté místo za PUBG, Counter-Strike a Dotu 2. A hráči jsou s remastery zjevně spokojení – 90 % kladných recenzí z 6 726 celkových. Zdá se, že se dlouhé čekání skutečně vyplatilo.

zdroj: Archiv

Název produktu je ovšem momentálně trochu zavádějící. Když si koupíte Halo: The Master Chief Collection, počítejte s tím, že Halo: Reach je jedinou hrou, kterou si zahrajete. Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST a Halo 4 se zpřístupní postupně v průběhu roku 2020. Halo 5: Guardians ani chystané Halo Infinite nejsou součástí kolekce.

Počítejte s plnou podporou myši, klávesnice a širokoúhlých monitorů, 4K zobrazení, 60 FPS, nastavení zorného pole a dalšími výsadami počítačů. Na druhou stranu v případě Halo: Reach musíte počkat do příštího roku, pokud vás zajímají módy Forge a Theater.

Každá z her jde zároveň koupit zvlášť. V Microsoft Store je to ale o něco přehlednější než na Steamu, kde má Halo: Reach samostatnou kartu a stojí 10 eur, ale maskuje se za DLC, které ke spuštění vyžaduje vlastnit Halo: The Master Chief Collection.

Nemusíte si ale pořizovat kolekci za 40 eur. Jednoduše si kupte jen Halo: Reach a neděste se, že se vám v knihovně objeví pouze Halo: The Master Chief Collection. V tomto případě máte kolekci, která obsahuje pouze jedno „DLC“ Halo: Reach. Další hry si pak můžete do kolekce přikoupit samostatně, až vyjdou. Nicméně postupné nakupování všech Halo z kolekce vás vyjde na 55 eur, takže s The Master Chief Collection můžete ušetřit.

Nejnovější články