Halo 3: ODST

Halo 3: ODST

Články

Halo: Reach je konečně na Steamu, další hry z The Master Chief Collection dorazí později

„Zatraceně hodně muziky za zatraceně málo peněz. Halo: The Master Chief Collection je učebnicovým příkladem toho, jak se dělají remaky, a také tím nejlepším, co si nyní můžete pořídit na Xbox One.“ Tak minimálně tento výrok byste si měli odnést z recenze kolekce her série Halo, která konečně vychází na počítačích. Už teď se můžete pustit do Halo: Reach.

Halo: The Master Chief Collection dorazí na PC, dokonce i na Steam

Exkluzivity jsou mrtvé! Alespoň co se těch od Microsoftu týče. Po měsících náznaků a šeptandy včera došlo v Inside Xbox k oficiálnímu oznámení remasterů Halo: The Master Chief Collection na PC, a to včetně Halo Reach, které součástí kolekce předtím nebylo. Navíc pro ni nebudete muset mířit do Windows Store, ale pořídíte si ji klidně i na Steamu.

Seriál nabízí pohled do zákulisí vývoje Halo 5, zatímco se chystá remaster Halo 3: ODST

Vývojáři z 343 Industries mají před sebou po úspěšném křestu ohněm s Halo 4 další výzvu. Halo 5: Guardians má nabídnout výrazně přepracovaný multiplayer, který by měl být zaměřený více na um hráčů než jejich výbavu a perky. Jak obtížně se sliby realizují během praktického vývoje naznačuje série videí, která nakouknou pod pokličku vývoje.

Lokalizovaná infografika připomíná statistiky série Halo

O tom, jak veleúspěšná je značka Halo, si nedovolí pochybovat snad ani ten nejzarytější majitel PS3. Tohle prostě Microsoftí sérii nikdo neodpáře. Stejně jako pořádné nastartování a zpopularizování first person stříleček v době, kdy se jim na konzolích ještě zase tolik nedařilo. K příležitosti vydání Halo 4 se na internetu nedávno objevila pěkná infografika, která vám sesumíruje sci-fi sérii v kostce. Nejde ale o příběh, jako spíše o úspěšnost, odehrané zápasy a připomenutí všech dílů série. A díky českému Microsoftu je teď infografika i v češtině.

Film Halo, který nebyl a nikdy nebude

Svého času se šuškalo o tom, že by chtěl Microsoft zfilmovat Halo. Jednu z největších a nejúspěšnějších herních značek. Tahouna Xboxu. Hlavní zbraň proti Sony. Po měsících spekulací, kusých zpráv a jednoho krátkého filmečku přišla zpráva, že se předprodukce Halo filmu ruší. Kolotoč okolo tvorby filmu na motivy Halo by se dal označit za souboj titánů, kteří si navzájem nerozumí. V jednom rohu ringu Microsoft, ve druhém Hollywood. Uprostřed chudák Blomkamp. Kdo s koho? Nikdo.

V Halo sérii se odehrálo 21 miliard zápasů

Bungie.net oficiálně uzavřelo statistiky online hraní série Halo. Během uplynulých osmi let se přes Bungie.net odehrálo skoro 21 miliard zápasů, z toho nejvíc v Halo 3/ODST (včetně co-opu) a Halo 2. Servery evidovaly 136 miliard vzájemných zabití a 43 miliard asistovaných fragů - opět nejvíc v Halo 3. V ještě ani ne dva roky starém Halo: Reach se zahrálo 298 milionů Firefightů.

Bleskovky

  • 18. 4. 11:19 - Ředitel série Halo odchází od Microsoftu

  • 22. 12. 2020 - On-line podpora série Halo na Xboxu 360 se chýlí ke konci

  • 14. 7. 2020 - Halo 3 vyšlo po 13 letech na PC

  • 7. 7. 2017 - Halo 5 bude na Xbox One X podporovat rozlišení true 4k. V brzké době přibudou na seznam zpětně kompatibilních X360 her tituly Halo 3, Halo 3: ODST, Halo 4 i Halo: CE Anniversary, a to včetně dodatečně vydaných balíčků s mapami (ty budou k dispozici zdarma

  • 1. 6. 2015 - Video: Grafické srovnání X360 a Xbox One verze Halo 3 ODST.

  • 27. 5. 2015 - Remake Halo 3: ODST dorazí do Halo: The Master Chief Collection 29. května.

Hodnocení Metacritic:
83/100