Halo: Combat Evolved

Halo: Combat Evolved

Články

Dwayne „The Rock“ Johnson s Billem Gatesem před 19 lety představili první Xbox

V roce, kdy na trh vtrhla fenomenální konzole PlayStation 2, Microsoft teprve oznámil svou první konzoli nazvanou jednoduše Xbox. K hráčům se dostala až o dva roky později, a i když se prodávala překvapivě dobře, nešlo o úspěch. Tedy ne finanční úspěch. Ale vděčíme jí za další generace konzole Xbox a jednu z nejlepších herních sérií vůbec – Halo.

Halo: Reach je konečně na Steamu, další hry z The Master Chief Collection dorazí později

„Zatraceně hodně muziky za zatraceně málo peněz. Halo: The Master Chief Collection je učebnicovým příkladem toho, jak se dělají remaky, a také tím nejlepším, co si nyní můžete pořídit na Xbox One.“ Tak minimálně tento výrok byste si měli odnést z recenze kolekce her série Halo, která konečně vychází na počítačích. Už teď se můžete pustit do Halo: Reach.

Velká změna na herním poli, Activision pouští značku Destiny a přenechává ji Bungie

Jeden z herních gigantů prochází velkými otřesy ve firemní struktuře. Změny na klíčových postech v Activision Blizzard a oslabení akcií nyní doplňuje velmi překvapivé oznámení. Activision po vzájemné dohodě pouští značku Destiny a přenechává práva na ni studiu Bungie. Jde o další důkaz toho, že v Activisionu dochází k masivní restrukturalizaci a snižování nákladů.

Best of GamesPlay #10 – červenec

V létě sice často nastává pověstná okurková sezóna, to ovšem není případ našich GamesPlayů. I v červenci jsme vám předváděli naše profesionální umění v oblasti hraní her, především pak v královské disciplíně střelby s gamepadem i bez něj. Do našeho výběru se probojoval taky vynikající destrukční model nového Battlefieldu a přehlídka dlouholetých zkušeností Pavla s Honzou s prvním Diablem. To nejlepší za uplynulý měsíc pro vás sesbíral a sestříhal Honza Vondrášek. 

Bleskovky

  • 26. 3. 2020 - Zemřel spoluzakladatel Gearbox Software, Landon Montgomery. Podílel se na prvních Half-Life, Halo: Combat Evolved nebo na Tony Hawk's Pro Skater 3.

  • 15. 3. 2016 - Bývalí vývojáři hry Halo založili nové studio s názvem First Strike Games.

  • 6. 10. 2014 - Obrazem: První dva screeny z Xbox One verze Halo: Combat Evolved.

  • 9. 6. 2014 - E3: 11. listopadu vyjde na Xbox One Halo: The Master Chief Collection, které bude obsahovat první čtyři díly herní série Halo, které nabídne přes 100 multiplayer map. Vše poběží v rozlišení 1080p při 60fps. Halo 2 vyjde v tzv. výroční edici a nabídne půvo

  • 19. 5. 2014 - Neoficiálně: Pracuje se na kompilaci vylepšených prvních čtyř dílů série Halo, která vyjde pod názvem Halo Master Chief Collection. K oficiálnímu odhalení má dojít na E3.

  • 17. 4. 2014 - 343 Industries (Halo) bere implementaci cloudu do nových her vážně.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
97/100
Datum recenze:
5. října 2003
Recenze