Halo: Reach

Halo: Reach

Články

Halo: Reach je konečně na Steamu, další hry z The Master Chief Collection dorazí později

„Zatraceně hodně muziky za zatraceně málo peněz. Halo: The Master Chief Collection je učebnicovým příkladem toho, jak se dělají remaky, a také tím nejlepším, co si nyní můžete pořídit na Xbox One.“ Tak minimálně tento výrok byste si měli odnést z recenze kolekce her série Halo, která konečně vychází na počítačích. Už teď se můžete pustit do Halo: Reach.

Příběh trnité cesty Bungie k nezávislosti, část první: Halo

Posledních několik let se neustále vracím k Destiny. Vždy, když je čas a vyjde v něm nový obsah, tak si mě Bungie zaháčkuje na desítky hodin. Během těch let jsem si ale všiml, jaké problémy musí Bungie s Destiny a komunitou řešit. Po zhlédnutí hromady rozhovorů a přečtení tuny materiálů o jejich historii i současnosti se ze mě stala taková chodící encyklopedie, kterou dokonale doplnila skvělá kniha od novináře Jasona Schreiera Blood, Sweat, and Pixels. Jelikož historie tohoto studia nebyla u nás nikdy pořádně sepsaná, rozhodl jsem se tohoto úkolu chopit. Pořádně se připoutejte, protože tahle jízda bude sakra hrbolatá.

Halo: The Master Chief Collection dorazí na PC, dokonce i na Steam

Exkluzivity jsou mrtvé! Alespoň co se těch od Microsoftu týče. Po měsících náznaků a šeptandy včera došlo v Inside Xbox k oficiálnímu oznámení remasterů Halo: The Master Chief Collection na PC, a to včetně Halo Reach, které součástí kolekce předtím nebylo. Navíc pro ni nebudete muset mířit do Windows Store, ale pořídíte si ji klidně i na Steamu.

První stovka X360 her bude na Xbox One hratelná už tento týden

Jak už Microsoft oznámil dříve, pracuje na zprovoznění některých her z X360 na Xbox One a více než stovka X360 titulů půjde hrát na nové konzoli už tento týden. První várka zpětně kompatibilních her bude dostupná společně s novým dashboard updatem 12. listopadu a nabídne celkem 104 her. Tím ale snaha Microsoftu nekončí - v prosinci chce Microsoft oznámit názvy dalších X360 her, které půjdou hrát v dohledné době na Xbox One. A jaké X360 klasiky vlastně na XO nově rozchodíte?

Lokalizovaná infografika připomíná statistiky série Halo

O tom, jak veleúspěšná je značka Halo, si nedovolí pochybovat snad ani ten nejzarytější majitel PS3. Tohle prostě Microsoftí sérii nikdo neodpáře. Stejně jako pořádné nastartování a zpopularizování first person stříleček v době, kdy se jim na konzolích ještě zase tolik nedařilo. K příležitosti vydání Halo 4 se na internetu nedávno objevila pěkná infografika, která vám sesumíruje sci-fi sérii v kostce. Nejde ale o příběh, jako spíše o úspěšnost, odehrané zápasy a připomenutí všech dílů série. A díky českému Microsoftu je teď infografika i v češtině.

Bleskovky

  • 22. 12. 2020 - On-line podpora série Halo na Xboxu 360 se chýlí ke konci

  • 14. 7. 2020 - Halo 3 vyšlo po 13 letech na PC

  • 4. 3. 2020 - Po PC verzi Halo: Reach včera došla řada i na Halo: Combat Evolved Anniversary. Během letošního roku by se na počítače mělo dostat i Halo Infinite.

  • 22. 1. 2020 - Halo: Reach na PC přišlo o 90 % hráčů, které mělo při vydání, a jejich počet stále klesá.

  • 29. 12. 2015 - Hráči vyjadřují svoji nespokojenost se zpětně kompatibilním Halo: Reach, kterému na Xbox One klesá počet snímků za vteřinu. (+ video)

  • 21. 9. 2015 - Phil Spencer (šéf Xbox divize) by uvítal, kdyby se Halo: Reach dostalo na seznam zpětně kompatibilních her konzole Xbox One.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
91/100
Datum recenze:
27. září 2010
Recenze