On-line podpora série Halo na Xboxu 360 se chýlí ke konci
zdroj: 343 Industries

On-line podpora série Halo na Xboxu 360 se chýlí ke konci

22. 12. 2020 10:44 | Bleskovky | autor: Pavel Makal |

Jak zpívá Nelly Furtado, všechny hezké věci jednou končí. Platí to i pro on-line funkce série Halo na Xboxu 360. Na webu Halo Waypoint vývojáři z 343 Industries, kteří momentálně značku spravují, informovali o tom, že se podpora her z nyní již předminulé generace konzolí chýlí ke konci.

Vysvětlují to stále klesající velikostí komunity hráčů, kteří stále Halo na Xboxu 360 hrají. Zároveň zdroje, které studio do udržování služeb investuje, lze lépe využít pro budoucnost značky, ať už jde o podporu Halo: Master Chief Collection, podporu PC verzí hry nebo samozřejmě plánované Halo Infinite.

Vývojáři na webu slibují, že hry budou i po zrušení podpory dále hratelné, jen nebudou obsahovat on-line funkce. V současné době tak dochází k zastavení prodejů Xbox 360 verzí, všechna DLC si stále můžete stáhnout, a to zcela zdarma. Mezi hry, jichž se toto rozhodnutí týká, patří Halo: Reach, Halo 4, Halo 3, Halo 3: ODST, Halo: Combat Evolved Anniversary, Spartan Assault a Halo Wars .

K ukončení on-line podpory má ovšem dojít až za rok, v prosinci 2021. Situace se samozřejmě týká i Xbox 360 verzí hraných skrz zpětnou kompatibilitu na novějších konzolích.

Nejnovější články