Halo 3

Halo 3

Články

Halo: Reach je konečně na Steamu, další hry z The Master Chief Collection dorazí později

„Zatraceně hodně muziky za zatraceně málo peněz. Halo: The Master Chief Collection je učebnicovým příkladem toho, jak se dělají remaky, a také tím nejlepším, co si nyní můžete pořídit na Xbox One.“ Tak minimálně tento výrok byste si měli odnést z recenze kolekce her série Halo, která konečně vychází na počítačích. Už teď se můžete pustit do Halo: Reach.

Vzpomínáme: Halo 3 nabídlo nejlepší hru dějin – až do svého vydání

Pokud jste byli v polovině minulé dekády alespoň trochu sci-fi pozitivní, nemohli jste si příprav Halo 3 nevšimnout. V této době série Halo ještě nebyla exkluzivní jenom pro konzole – její první dva díly vyšly i na PC, a tak hráči napříč platformami vyhlíželi „epické završení trilogie“. A vyhlíželi jej možná až příliš mocně. Halo 3, vydané před 12 lety, 25. září 2007, bylo nejlepší hrou historie – ale jen do okamžiku svého vydání.

Halo: The Master Chief Collection dorazí na PC, dokonce i na Steam

Exkluzivity jsou mrtvé! Alespoň co se těch od Microsoftu týče. Po měsících náznaků a šeptandy včera došlo v Inside Xbox k oficiálnímu oznámení remasterů Halo: The Master Chief Collection na PC, a to včetně Halo Reach, které součástí kolekce předtím nebylo. Navíc pro ni nebudete muset mířit do Windows Store, ale pořídíte si ji klidně i na Steamu.

Installation 01 je fanouškovský pokus o Halo hru pro PC

Ultimátní Halo zážitek i pro hráče na Windows, Macu a Linuxu chce nabídnout fanouškovský projekt Installation 01. Komunita nadšených tvůrců projektu si půjčuje různé volně dostupné materiály z původní trilogie a v rámci relativně benevolentní licence plánuje na počítačích vydat zdarma samostatně hratelný titul, který nabídne klasický arénový multiplayer a údajně i kampaň. Plány tedy tvůrci nemají skromné a upřímně, o jejich projektu píšeme spíše jako o zajímavosti. Vývoj je totiž na samotném začátku, a protože jde o projekt fanouškovský, kde velkou roli hraje nadšení, co časem snadno opadá, není moc pravděpodobné, že hotová verze Installation 01 někdy vyjde. Ale co kdyby...

Video Games Live byla více show o hrách než koncert herní hudby

Premiéra multimediálního projektu Tommyho Tallarica v České republice je za námi a podle prvních reakcí publika sklidil úspěch. Jako návštěvník koncertu z něj ale nemám úplně pozitivní pocit, zejména z hlediska koncertu jakožto živé hudební produkce. Video Games Live je totiž koncert (projekt), který se v prvé řadě zaměřil na hry jako médium, a až v druhém sledu jde o produkci a poslech hudby. Některým návštěvníkům to může samozřejmě vyhovovat, ale kdo si přišel do Fora Karlín poslechnout hlavně hudbu, musel cítit rozpaky.

Halo se vrací na PC ...ale jenom jako free to play akce pro ruské hráče

Halo série se konečně vrací na PC, ale moc se neradujte. Halo Online je free to play střílečka, optimalizovaná pro low-end PCčka, a prozatím je navíc určená pouze pro Ruské teritorium, kde by měla být hra v rámci uzavřené bety být dostupná přes platformu 4game.

Bleskovky

  • 22. 12. 2020 - On-line podpora série Halo na Xboxu 360 se chýlí ke konci

  • 16. 7. 2020 - Xbox Game Pass rozšíří Yakuza, Grounded nebo třeba Carrion

  • 14. 7. 2020 - Halo 3 vyšlo po 13 letech na PC

  • 24. 10. 2017 - Video: Grafické srovnání multiplayerové mapy "High Hround" ze hry Halo 3 na Xbox One X a X360.

  • 7. 7. 2017 - Halo 5 bude na Xbox One X podporovat rozlišení true 4k. V brzké době přibudou na seznam zpětně kompatibilních X360 her tituly Halo 3, Halo 3: ODST, Halo 4 i Halo: CE Anniversary, a to včetně dodatečně vydaných balíčků s mapami (ty budou k dispozici zdarma

  • 24. 4. 2017 - 343 Industries: PC verzi Halo 3 ani Halo 3 Anniversary nemáme v plánu.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
94/100
Datum recenze:
25. září 2007
Recenze