DotA 2

DotA 2

Články

Esportové turnaje sledují miliony diváků, největší zájem je o League of Legends

Někdo rád sleduje upocené atlety honící se za mičudou, druhý zase jednotlivce třímající tenisovou raketu, ale pak je tu nemalá základna diváků, která nedá dopustit na virtuální, navzájem se masakrující postavy. Je tady přehled nejsledovanějších turnajů ve videohrách za rok 2019.

Dota Underlords rapidně ztrácí hráče, klesá i zájem o Dotu 2

Valve je studio stojící za nejznámějšími multiplayerovými značkami. Zároveň je to ovšem zjevně studio, kterému tak úplně nevychází nová tvorba. Karetní Artifact totiž nebyl ojedinělou výjimkou, o kterou hráči rychle ztratili zájem: také loňská novinka Dota Underlords přišla o většinu hráčské základny.

Steam vyzdvihuje ve svých výročních statistikách Kingdom Come, Beat Saber, DayZ, nebo třeba Factorio

Sice už si musíme zvykat na psaní nového čísla nového roku, ale ještě nějakou dobu se budeme setkávat s hodnotou 2019 v různých souhrnech a statistikách. Steam vypracoval pět kategorií, ve kterých poukazuje na nejvýdělečnější a nejhranější hry loňského roku, mezi kterými nechybí české novinky i stálice.

Outlanders: Masivní patch transformoval Dotu 2

Valve se do Doty 2 s železnou nepravidelností zahryzává pomocí masivních updatů. Často se zjeví noví hrdinové a změní rozložení mapy. Úpravy rozhraní a počtu životů věží? S tím se tak nějak počítá. Pro laika nezajímavě označený update 7.23 ovšem narazil přímo do základových pilířů, a přestože je úplně nerozbořil, rozhodně do budoucna pohne se zavedenými principy.

Tým OG si jako první připisuje druhé vítězství v řadě na největším turnaji v Dotě

Největší událost esportové Doty 2 je za námi, známe vítěze i sumu, o kterou si jednotliví hráči z triumfujícího týmu obohatili své životy. Zároveň jsme poprvé v historii svědky druhého vítězství v řadě pro OG, který tak dokázal svou výjimečnost.

Valve chystá novou hru na základě modifikace Dota Auto Chess

Jak to dopadlo, když se Valve po dlouhých letech vrátila k vývoji her, všichni moc dobře víme. Artifact propadl, hru nikdo nehraje, její tvůrci se odmlčeli, aby za nějaký čas přišli s doufejme lepší verzí. Nicméně Valve se nevzdává a opět se pouští do vývoje hry, opět ze světa Doty 2. Nicméně nepůjde o čistě jejich vlastní tvorbu, ale zoficiálnění fanouškovského módu Dota Auto Chess.

Bleskovky

  • 30. 10. 2019 - Dota 2 zaznamenala za uplynulý měsíc nejnižší počet hráčů od ledna 2014.

  • 19. 9. 2019 - Zlobíte v Dotě 2? Valve vám může přihrát až 19letý ban.

  • 18. 12. 2014 - Žebříček nejhranějších onlinovek v listopadu 2014 podle statistik komunitního portálu Raptr - 1. League of Legends, 2. World of Warcraft, 3. DOTA 2.

  • 20. 11. 2014 - Žebříček nejhranějších onlinovek v říjnu 2014 podle statistik komunitního portálu Raptr - 1. League of Legends, 2. World of Warcraft, 3. DOTA 2.

Hodnocení Metacritic:
90/100