Halo 2

Halo 2

Články

Halo: Reach je konečně na Steamu, další hry z The Master Chief Collection dorazí později

„Zatraceně hodně muziky za zatraceně málo peněz. Halo: The Master Chief Collection je učebnicovým příkladem toho, jak se dělají remaky, a také tím nejlepším, co si nyní můžete pořídit na Xbox One.“ Tak minimálně tento výrok byste si měli odnést z recenze kolekce her série Halo, která konečně vychází na počítačích. Už teď se můžete pustit do Halo: Reach.

Halo: The Master Chief Collection dorazí na PC, dokonce i na Steam

Exkluzivity jsou mrtvé! Alespoň co se těch od Microsoftu týče. Po měsících náznaků a šeptandy včera došlo v Inside Xbox k oficiálnímu oznámení remasterů Halo: The Master Chief Collection na PC, a to včetně Halo Reach, které součástí kolekce předtím nebylo. Navíc pro ni nebudete muset mířit do Windows Store, ale pořídíte si ji klidně i na Steamu.

Installation 01 je fanouškovský pokus o Halo hru pro PC

Ultimátní Halo zážitek i pro hráče na Windows, Macu a Linuxu chce nabídnout fanouškovský projekt Installation 01. Komunita nadšených tvůrců projektu si půjčuje různé volně dostupné materiály z původní trilogie a v rámci relativně benevolentní licence plánuje na počítačích vydat zdarma samostatně hratelný titul, který nabídne klasický arénový multiplayer a údajně i kampaň. Plány tedy tvůrci nemají skromné a upřímně, o jejich projektu píšeme spíše jako o zajímavosti. Vývoj je totiž na samotném začátku, a protože jde o projekt fanouškovský, kde velkou roli hraje nadšení, co časem snadno opadá, není moc pravděpodobné, že hotová verze Installation 01 někdy vyjde. Ale co kdyby...

Video Games Live byla více show o hrách než koncert herní hudby

Premiéra multimediálního projektu Tommyho Tallarica v České republice je za námi a podle prvních reakcí publika sklidil úspěch. Jako návštěvník koncertu z něj ale nemám úplně pozitivní pocit, zejména z hlediska koncertu jakožto živé hudební produkce. Video Games Live je totiž koncert (projekt), který se v prvé řadě zaměřil na hry jako médium, a až v druhém sledu jde o produkci a poslech hudby. Některým návštěvníkům to může samozřejmě vyhovovat, ale kdo si přišel do Fora Karlín poslechnout hlavně hudbu, musel cítit rozpaky.

Filmová upoutávka naznačuje, proč je remake Halo 2 hlavní hvězdou Master Chief kolekce

Podle nejmenovaného kolegy Bohoňka by vlastně díky Halo: The Master Chief Collection měl mít o zábavu postaráno do konce roku ...kdyby nemusel hrát i jiné hry, protože jim neodolá, nebo je dostane na recenzi. Zatímco se tedy pustí do postupného hraní všech čtyř dílů série Halo, aby vám příští týden mohl říct, jestli Master Chief kolekce stojí za hřích, můžete se podívat na zbrusu novou filmovou upoutávku na Halo 2 Anniversary, která pochází z dílen proslulého studia Blur.

Remasterovaná Halo 2: Anniversary se chlubí krásnými filmečky

Společně s kompletní sbírkou Halo her s Master Chiefem v Halo: The Master Chief Collection vyjde Halo 2: Anniversary, tedy v moderním kabátku oděná dvojka. Že jí to bude slušet dokazuje i nový trailer, ve kterém se předvádí klíčové postavy hry potažmo série a hlavně nové vizuální zpracování herních filmečků, kterými vás bude hra okouzlovat mimo akci.

Bleskovky

  • 14. 7. 2020 - Halo 3 vyšlo po 13 letech na PC

  • 6. 5. 2020 - Do Halo: The Master Chief Collection pro PC přibude 12. května Halo 2: Anniversary.

  • 23. 4. 2015 - Pokud vlastníte Halo: The Master Chief Collection a hru jste si aktivovali na Xbox Live do 19. prosince 2014, obdržíte zdarma v průběhu příštího měsíce remake Halo 3: ODST a mapy Relic z Halo 2.

  • 3. 9. 2014 - Obrazem: Vzhled členů mimozemské Elity z Halo 2 Anniversary odhalen.

  • 29. 7. 2014 - Video: Srovnání filmečku z původního Halo 2 s verzí z Halo 2 Anniversary.

  • 9. 6. 2014 - E3: 11. listopadu vyjde na Xbox One Halo: The Master Chief Collection, které bude obsahovat první čtyři díly herní série Halo, které nabídne přes 100 multiplayer map. Vše poběží v rozlišení 1080p při 60fps. Halo 2 vyjde v tzv. výroční edici a nabídne půvo

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
95/100
Datum recenze:
7. ledna 2005
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
12. června 2007
Recenze