Máte námět či připomínku? Napište nám
Halo Infinite

Halo Infinite

Články

Microsoft zítra podrobně představí hry pro Xbox Series X včetně nového Assassin’s Creed

Už máme poměrně podrobnou představu o tom, jaký hardware bude pohánět Xbox Series X, který vyjde letos před Vánocemi, avšak co se týče konkrétních titulů, zatím spíše tápeme. Trochu světla do hraní na nadcházející generaci konzolí by mohla vrhnout zítřejší epizoda Inside Xbox, která bude součástí letošního programu Microsoftu pod hlavičkou Xbox 20/20.

Vše, co víme o Xbox Series X

17. 3. 2020: Microsoft odhalil kompletní parametry Xbox Series X a nabídl i záběry na vnitřnosti konzole. Next-gen bude mít 8jádrový procesor s 16 vlákny, 16 GB RAM, masivní GPU s výkonem 12 TFLOPS a SSD s kapacitou 1 TB, které bude navíc rozšiřitelné o další SSD ve speciálním slotu. GPU cílí na gameplay ve 4K při 60 FPS a podporuje ray tracing. Xbox Series X bude zpětně kompatibilní až po první Xbox a u vybraných her navíc dokáže převést původní obraz do HDR díky AI.

Nový Xbox nebude mít exkluzivní hry. Po první dva roky bude vše kompatibilní s Xboxem One

V redakci máme na bitvu PlayStationu a Xboxu docela jednotný názor – Microsoft potřebuje exkluzivní hry. Ty jsou v případě Sony důvodem, proč máme jejich konzoli. Nechceme přeci přijít o ty nejlepší hry své doby, ať už jde o God of War, Spider-Mana, The Last of Us, nebo třeba Bloodborne. Doufali jsme, že nadcházející generace konzolí nám dá důvod, proč investovat do Xboxu, ale Microsoft nám právě dal jasně najevo, že exkluzivity tím důvodem rozhodně nebudou.

Halo Infinite je první oznámenou hrou nové generace konzolí

Nové konzole od Sony a Microsoftu pomalu nabývají reálných obrysů, ale ještě nějakou dobu potrvá, než se nám odhalí v plné parádě a prozradí, jaké hry si na nich zahrajeme. Loni oznámené pokračování skvělé série Halo s podtitulem Infinite je oficiálně prvním startovním titulem nového Xboxu, který se zatím prezentuje jako Project Scarlett.

Microsoft představil konzoli nové generace Project Scarlett a promluvil o streamingu

Zatím jsme slýchali zkazky o nové generaci konzolí pouze ze strany Sony, která se letošní E3 neúčastní a přepouští tak prostor Microsoftu. A ten této výhody náležitě využil. Jak asi všichni očekávali, nová konzole od Microsoftu na velkém jevišti nechyběla, ale představila se vesměs totožným způsobem jako „PlayStation 5“. Pár technických detailů, žádná vizualizace, dost možná jen pracovní název (vzpomeňte na Project Scorpio alias Xbox One X).

Bleskovky

  • 4. 3. 12:00 - Po PC verzi Halo: Reach včera došla řada i na Halo: Combat Evolved Anniversary. Během letošního roku by se na počítače mělo dostat i Halo Infinite.

  • 5. 6. 2019 - Microsoft bude Halo Infinite na E3 ukazovat na PC, nikoliv na Xboxu.

  • 24. 4. 2019 - V Halo Infinite při vydání nejspíš nebude battle royale mód, ve Forge si ho dost možná ale budete moct sami vytvořit.

  • 6. 3. 2019 - Chystané Halo Infinite vyjde i na současnou generaci Xboxu, lépe bude ale vypadat na té následující.

  • 17. 9. 2018 - Halo Infinite se zařadí do kolonky „hra jako služba“. Pracovní inzerát odhalil mimo jiné i mikrotransakce.

  • 12. 9. 2018 - Halo 5 možná vyjde i na PC, Microsoft zatím mlčí.