Halo: The Master Chief Collection
Věková dostupnost

Halo: The Master Chief Collection

Články

Steam vyzdvihuje ve svých výročních statistikách Kingdom Come, Beat Saber, DayZ, nebo třeba Factorio

Sice už si musíme zvykat na psaní nového čísla nového roku, ale ještě nějakou dobu se budeme setkávat s hodnotou 2019 v různých souhrnech a statistikách. Steam vypracoval pět kategorií, ve kterých poukazuje na nejvýdělečnější a nejhranější hry loňského roku, mezi kterými nechybí české novinky i stálice.

Halo: Reach je konečně na Steamu, další hry z The Master Chief Collection dorazí později

„Zatraceně hodně muziky za zatraceně málo peněz. Halo: The Master Chief Collection je učebnicovým příkladem toho, jak se dělají remaky, a také tím nejlepším, co si nyní můžete pořídit na Xbox One.“ Tak minimálně tento výrok byste si měli odnést z recenze kolekce her série Halo, která konečně vychází na počítačích. Už teď se můžete pustit do Halo: Reach.

Xbox Game Pass na PC zahrnuje Metro Exodus, Hellblade, Forzu Horizon 4 a spoustu dalších

Microsoft koncem května oznámil plán rozšířit své předplatné Xbox Game Pass na počítače s Windows 10, aby následně během dnešního večera celou akci naplno rozjel. Už tedy známe cenu služby i hry, které si za měsíční poplatek propůjčíte. Vedle klasického Game Passu bylo zpřístupněno i předplatné Xbox Game Pass Ultimate.

Halo: The Master Chief Collection dorazí na PC, dokonce i na Steam

Exkluzivity jsou mrtvé! Alespoň co se těch od Microsoftu týče. Po měsících náznaků a šeptandy včera došlo v Inside Xbox k oficiálnímu oznámení remasterů Halo: The Master Chief Collection na PC, a to včetně Halo Reach, které součástí kolekce předtím nebylo. Navíc pro ni nebudete muset mířit do Windows Store, ale pořídíte si ji klidně i na Steamu.

Nové mapy pro Halo 5 budou po vydání k dispozici zdarma

343 Industries si to u fanoušků svým způsobem řádně rozlili. Start jinak parádní kompilace Halo: The Master Chief Collection pro Xbox One byl nakonec přinejmenším problematický a například matchmaking nefungoval ještě dlouhé týdny po vydání. Tým vývojářů se však ke svým problémům postavil čelem a hráčům, kteří si kolekci zakoupili záhy po vydání, nabídli zdarma HD remaster Halo 3: ODST. Vývojáři však chtějí svou reputaci napravit i v souvislosti s Halo 5: Guardians – z informací magazínu Game Informer totiž vyplývá, že tvůrci chystají pro Halo 5 bude řadu DLC balíčků s mapami, které budou k dispozici zdarma. A zpoplatněná navíc nebude ani online kooperace!

Tržby herní divize Microsoftu táhly koncem roku Minecraft, Forza Horizon 2 a Halo kolekce

Současná konzolová generace se od začátku nese ve znamení převládající prodejní nadvlády PlayStation 4, ale v průběhu uplynulých svátků se rozevřené nůžky začaly díky snaze Microsoftu opět uzavírat. Microsoft šel prodejně úspěšným vánočním svátkům naproti řadou lákavých bundlů Xbox One s hrami a za oceánem také agresivní cenovou politikou, která zjevně přinesla své ovoce.

Bleskovky

  • 13. 10. 2020 - Rockstar koupil tvůrce Crackdownu 2

  • 14. 7. 2020 - Halo 3 vyšlo po 13 letech na PC

  • 6. 5. 2020 - Do Halo: The Master Chief Collection pro PC přibude 12. května Halo 2: Anniversary.

  • 18. 4. 2019 - Master Chiefa v chystaném seriálu Halo si zahraje Pablo Schreiber.

  • 27. 3. 2019 - Celá Halo: The Master Chief Collection stihne vyjít na PC během letošního roku.

  • 13. 3. 2019 - Fanoušci se 343 Industries hromadně odměňují pizzou za PC verzi Halo: The Master Chief Collection, komunitní manažer už vyhlásil stopku.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
85/100
Datum recenze:
7. listopadu 2014
Recenze