Halo 5: Guardians
Věková dostupnost

Halo 5: Guardians

Články

Microsoft představil konzoli nové generace Project Scarlett a promluvil o streamingu

Zatím jsme slýchali zkazky o nové generaci konzolí pouze ze strany Sony, která se letošní E3 neúčastní a přepouští tak prostor Microsoftu. A ten této výhody náležitě využil. Jak asi všichni očekávali, nová konzole od Microsoftu na velkém jevišti nechyběla, ale představila se vesměs totožným způsobem jako „PlayStation 5“. Pár technických detailů, žádná vizualizace, dost možná jen pracovní název (vzpomeňte na Project Scorpio alias Xbox One X).

Halo: The Master Chief Collection dorazí na PC, dokonce i na Steam

Exkluzivity jsou mrtvé! Alespoň co se těch od Microsoftu týče. Po měsících náznaků a šeptandy včera došlo v Inside Xbox k oficiálnímu oznámení remasterů Halo: The Master Chief Collection na PC, a to včetně Halo Reach, které součástí kolekce předtím nebylo. Navíc pro ni nebudete muset mířit do Windows Store, ale pořídíte si ji klidně i na Steamu.

E3 2017: Sledujte záznam tiskové konference Microsoftu (Xbox)

Tak jste se dočkali. Čeho? No přeci odhalení ceny a vzhledu konzole Xbox One X, kterou jsme dříve znali pod názvem Project Scorpio. A společně s tím jste se dočkali prezentace celé řady her, které vyjdou nejdříve pro Xbox One a většinou i Windows 10, tedy pro PC.

Halo 5: Forge pro Windows 10 vyjde na začátku září - nabídne editor map a multiplayer

Do budoucna sice Microsoft plánuje své first party hry vydávat zároveň pro Xbox One a Windows 10 (už se to ostatně děje s Quantum Break a jinými hrami), ale existují výjimky, které potvrzují pravidlo. Například Halo 5. O PC (Windows 10) verzi hry se totiž v MS vůbec nebaví, namísto toho ale hodlají PC hráčům s Windows 10 nabídnout multiplayerovou trial verzi zdarma – 8. září tak vyjde na Windows Store zdarma Halo 5: Forge, která PC hráčům s Windows 10 umožní vytváření, sdílení a hraní multiplayerových map. V zásadě tak MS a 343 Industries nabídnou zdarma online část Halo 5, což je fajn. Hráči, kteří by chtěli na PC zažít příběhovou kampaň, však zatím mají smůlu.

Všechno nejlepší do roku 2016 přeje redakce Games.cz

Vážení čtenáři, vítejte v roce 2016. A protože se říká "Jak na Nový rok, tak po celý rok," určitě si dnes zahrajte oblíbenou hru, aby se celý další rok nesl v duchu toho, co máme všichni nejraději – hraní zajímavých, podnětných, adrenalinových, přemýšlivých, sportovních, závodních, akčních, odpočinkových a jiných her, o kterých se v následujících dnech a týdnech pokusíme psát tak, aby vás to bavilo. Začneme s tím hned v pondělí 4. ledna, ale v mezičase musíme vyhlásit vítěze naší PFkové tipovačky, jak jsme slíbili.

Fight Club #248 HD: Návraty do budoucnosti

K Pavlovi, Petrovi a Martinovi se ve 248. pokračování podcastu Fight Club připojil herní dopisovatel webu Novinky.cz David Ryneš a celá sestava dohromady probrala tři zajímavá témata, která v uplynulém týdnu nastolilo dění v herním světě. A protože David aktuálně hraje Halo 5: Guardians, první téma bylo jasné - jaké jsou jeho dojmy z návratu slavné FPS série?

Bleskovky

  • 6. 11. 2017 - Video: Grafické porovnání hry Halo 5 na Xbox One a Xbox One X.

  • 2. 8. 2017 - Vzhledem k nízkému počtu hráčů se v 343 Industries rozhodli odstranit playlist Team Skirmish z multiplayeru Halo 5: Guardians.

  • 7. 7. 2017 - Halo 5 bude na Xbox One X podporovat rozlišení true 4k. V brzké době přibudou na seznam zpětně kompatibilních X360 her tituly Halo 3, Halo 3: ODST, Halo 4 i Halo: CE Anniversary, a to včetně dodatečně vydaných balíčků s mapami (ty budou k dispozici zdarma

  • 25. 8. 2016 - Win10 verze editoru map pro hru Halo 5: Guardians vyjde 8. září. Ve stejný den dorazí i další bezplatná "Anvil’s Legacy" aktualizace s novým obsahem.

  • 16. 6. 2016 - Scorpio vám umožní po instalaci patche hrát tituly (jako je Halo 5) ve vyšším rozlišení.

  • 10. 6. 2016 - Za tři měsíce se prodalo přibližně pět milionů kopií hry Halo 5.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Hodnocení čtenářů:
100/100
Datum recenze:
6. listopadu 2015
Recenze