Dragon Age, Need for Speed, Crysis a další série od EA dorazily na Steam
zdroj: Electronic Arts

Dragon Age, Need for Speed, Crysis a další série od EA dorazily na Steam

5. 6. 2020 9:55 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Stalo se to 29. října loňského roku. Vydavatelství Electronic Arts oznámilo svůj návrat na platformu Steam poté, co se na dlouhá léta osamostatnilo s vlastním obchodem Origin. Tehdy se na Steamu objevila novinka Star Wars Jedi: Fallen Order s příslibem, že ji budou následovat i další hry. Ten moment právě nadešel a konečně si můžeme doplnit sbírku mnoha hrami ze sérií od EA. A navíc na tom slušně ušetříme.

Když teď zamíříte na Steam, objevíte tam například kompletní sérii Dragon Age, její první díl za čtvrtinu, zbylé za polovinu své obvyklé ceny (20-40 eur). Rovněž kompletní je série Crysis, jejíž první díl se v létě dočká oficiálního remasteru, zatímco fanouškovský remaster vyšel před pár dny.

Co se Need for Speed týče, netěšte se na příliš staré kousky. Undercover si možná vydavatel mohl odpustit, reboot z roku 2016 také nepatří k těm lepším dílům, ale zbytek už stojí za hřích, ať už jde o realističtější Shift a Shift 2, nebo poctivé arkády jako Hot Pursuit, Rivals a Heat. Kromě toho se mezi závodními hrami objevuje i pecka Burnout Paradise Remastered.

Z dalších archivních kousků Electronics Arts, které jsou konečně na Steamu a ve slevě, jmenujme například Unravel, Mirror’s Edge, Plants vs. Zombies a Medal of Honor. Prostor dostávají i indie počiny jako Fe a Sea of Solitude.

Dnes vydaná strategie Command & Conquer Remastered je dalším důkazem, že i nové hry tohoto vydavatele vyjdou okamžitě na Steamu. Senior vice prezident strategického růstu Mike Blank dodává, že v létě na Steamu dojde ještě ke zprovoznění služby EA Access, která už dávno funguje na Originu, Xboxu One a PlayStationu 4. Jde o předplatné, které vám za měsíční poplatek zajistí přístup k vybrané knihovně her od EA.

Které hry od EA vám na Steamu stále chybí? Já bych se nezlobil třeba za doplnění kompletní série Need for Speed a když už bude EA u toho, několik prvních kousků by si jistě zasloužilo minimálně zremasterovat.

Nejnovější články