Crysis je hezčí než kdy dřív. Grafiku vylepšili sami fanoušci

2. 6. 2020 10:53 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Crytek nás v uplynulých měsících mile překvapil oznámením oficiálního remasteru prvního dílu série Crysis. Crysis Remastered má vyjít už letos v létě na počítačích a současných konzolích včetně Switche, slibuje spoustu grafických vychytávek, ale vyhýbá se multiplayeru. Ještě než se dočkáte oficiální předělávky, můžete se pustit do fanouškovské modifikace Crysis Enhanced Edition.

Moddeři si pohráli především s texturami jdoucími od 4K po 8K, předělali systémy nasvícení scén, přidali mlhu, částice i vegetaci a udělali tak z 12 let staré hry mnohem pohlednější dílo. Přesvědčte se sami v jejich vlastním traileru výše a na obrázcích v galerii:

Tvůrci z Remaster Studio na vylepšené edici Crysis pracovali rok a půl a umím si představit, že je zpráva o oficiálním Crysis Remastered zaskočila, možná i zamrzela. Svůj remaster ale stihli vydat dřív, i když je momentálně dostupný jen jejich stříbrným podporovatelům na Patreonu. Závěr videa ještě prozrazuje možné přípravy datadisku Warhead, který je v případě oficiálního remasteru velkou neznámou.

Bude jistě zajímavé porovnat tvorbu fanoušků s oficiálním produktem. Doufejme, že moddeři nastavili pořádně vysokou laťku a Crytek se bude muset hodně snažit, aby nebyl zahanben.

Co se Remaster Studia týče, nejde o jeho první počin. Tito šikovní tvůrci už se postarali o nádherné remastery prvních dvou STALKERů, přičemž o prvním z nich jsem se podrobněji rozepsal koncem minulého roku. Na jakou další hru by se podle vás měli vrhnout příště?

Nejnovější články