Fanfáry prosím, EA se vrací na Steam! Jako první tam vyjde Fallen Order
zdroj: Archiv
Novinky

Fanfáry prosím, EA se vrací na Steam! Jako první tam vyjde Fallen Order

29. 10. 2019 17:32 | autor: Patrik Hajda |

Tak on ten hrneček s logem EA, ze kterého stoupala pára, přeci jen byl opravdovým vodítkem ke spojení Steamu s EA. A nejenže si na Steamu zahrajete nadcházející novinku od EA ze světa Star Wars, ale zároveň dostanete na této platformě vůbec poprvé možnost předplatit si knihovnu her.

Už je to dávno, co se EA stáhla ze Steamu, aby všechny své hry distribuovala přes Origin a konzole. Zjevně ale bylo načase najít další zdroj příjmů, v tomto případě starého dobrého přítele. Proto, když teď zavítáte na Steam, uvidíte jako první reklamu na předobjednávku Star Wars Jedi: Fallen Order. A tím to rozhodně nekončí.

EA má v plánu dostat na Steam starší hry, mezi kterými nebudou chybět The Sims 4, Unravel Two, Apex Legends, FIFA 20 a Battlefield V. Ale her bude ještě mnohem víc, protože Steam obdrží své první předplatné. Tedy ne vyloženě své, protože půjde o EA Access, který vám za měsíční poplatek umožní přístup ke knihovně vybraných her od EA.

Stejné předplatné je čerstvě dostupné i na PlayStationu 4 a delší dobu na Xboxu One. Musí se EA nechat, že se jim podařilo něco obrovského – mít své předplatné dostupné skutečně téměř všude. Spojení EA se Steamem možná neznamená, že by se vám na jedné platformě objevily hry zakoupené na té druhé, ale zase můžete počítat s crossplayem.

A EA stále nezastavuje. Viceprezident Mike Blank prozradil webu Gamesindustry.biz následující: „I když teď nemám co oznamovat, vždy jsme otevření nové spolupráci, která je smysluplná pro naše hráče. Uvidíme, co pro nás chystá budoucnost.“ Co přijde příště? Spolupráce s Epicem? Nebo snad s Nintendem?

Nejnovější články