The Sims 4
Věková dostupnost

The Sims 4

Články

Únorové PS Plus míří pod vodu i do VR, Games with Gold za Lovecraftem

Sony v únoru poruší své nepsané pravidlo, dle kterého máte členstvím v programu PlayStation Plus nárok na dvě hry zdarma každý měsíc. Tentokrát totiž dostanete hned tři – ale k jedné z nich budete potřebovat PS VR. Vlastně jich dostanete hned pět, stejně jako v případě lednového Uncharted je tu totiž i jedna kolekce. Na Xboxu One se drží klasické čtyřky, jsou tu závody, záhady i zázraky. A Star Wars! Zase.

Herní průmysl vloni vydělal 2,7 bilionu korun

Pokud máte rádi statistiky a zajímá vás, jaké peníze se točí v herním odvětví, pak je tento článek určený právě vám. Statistická společnost SuperData spadající pod monitorovací společnost Nielsen vypracovala přehled příjmů nejvýdělečnějších digitálních her za rok 2019. Data pocházejí z největších firem jako Activision Blizzard, Ubisoft, Tencent, Wargaming, Google, PayPal, nebo třeba Visa.

EA se bude ještě mnohem víc soustředit na hry jako dlouhodobé služby

„Game as a service“, „Live Service“, „hra jako služba“. Ne každý hráč slyší tato slova rád, ale takový už je trend současné doby. Obrovské množství hráčů je radši součástí několika málo komunit konkrétních her, než aby přelétali od jedné k druhé. Důkazů je víc než dost: Counter-Strike, Rainbow Six Siege, DotA, z poslední doby třeba Ghost Recon Breakpoint a desítky dalších. A v případě EA se můžete spolehnout na ještě víc důkazů.

Fanfáry prosím, EA se vrací na Steam! Jako první tam vyjde Fallen Order

Tak on ten hrneček s logem EA, ze kterého stoupala pára, přeci jen byl opravdovým vodítkem ke spojení Steamu s EA. A nejenže si na Steamu zahrajete nadcházející novinku od EA ze světa Star Wars, ale zároveň dostanete na této platformě vůbec poprvé možnost předplatit si knihovnu her.

Sims 4 zamíří na tropické ostrovy a udělají z vás mořskou pannu

Pokud nepatříte mezi nadšené fanoušky, možná vás překvapí, kolik expanzí do The Sims 4 už stihlo vyjít. Když si budete chtít pořídit sakumprásk všechny, vyjde vás to sice na zhruba tolik, co ojetý bavorák, ale obsahu nabízejí opravdu požehnaně. Zároveň se ale občas nejde ubránit úšklebku, když dorazí v podstatě stejná rozšíření, co už jste třeba vlastnili ke trojce. Vždyť proč neprodat takové Seasons dvakrát, no ne? To však, zdá se, nebude případ nového datadisku, který tvůrci oznámili na konferenci EA.

Bleskovky

  • 5. 6. 9:45 - Někteří Simíci cítí pálení při čůrání. V The Sims 4 se objevil kuriózní ohnivý bug

  • 31. 1. 2019 - Na Originu začaly velké slevy na sérii The Sims 4, základní hru i dodatky a DLC pořídíte o 20-75 % levněji.

  • 16. 1. 2019 - The Sims 4 dostalo svou vlastní virtuální asistentku na způsob Alexy od Amazonu.

  • 4. 12. 2017 - Zítra vychází pro Xbox One a PS4 verzi The Sims 4 DLC Luxury Party Stuff a Cool Kitchen Stuff. (+ video)

  • 20. 11. 2017 - Konzolové verze The Sims 4 se občas potýkají s problémy při pokusu o načtení uložené pozice. EA pracuje na opravení chyby a prozatím odkazuje na náhradní řešení.

  • 27. 7. 2017 - The Sims 4 vyjde 17. listopadu na konzoli Xbox One i PlayStation 4. (+ video)

DLC

The Sims 4 Get to Work
The Sims 4 Get to Work
Simulace
PC, Linux
2. duben 2015
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
70/100
Datum recenze:
10. září 2014
Recenze