Předplatné EA Access dorazilo na PlayStation 4, vyjde měsíčně na stovku
zdroj: Archiv

Předplatné EA Access dorazilo na PlayStation 4, vyjde měsíčně na stovku

26. 7. 2019 12:34 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Electronic Arts před měsícem oznámila, že se její předplatitelská služba EA Access skoro pět let po spuštění objeví také na PlayStation 4. Předevčírem se tomu tak skutečně stalo, nabídka je nicméně oproti konzoli od Microsoftu poněkud chudší, což byl i původní důvod, proč u Sony tak dlouho absentovala. Chybí především starší tituly z PS3, ale k Fifě, NHL nebo Battlefieldu V se dostanete levně.

K nabídce EA Access se musíte proklikat skrz klasický PlayStation Store, kde ho najdete mezi aplikacemi. U nás nabízí dvě verze předplatného, buď měsíční za 99 korun, nebo roční za 599 korun.

Kvůli absenci zpětné kompatibility tu na rozdíl od Xboxu One nenajdete plejádu titulů z minulé generace konzolí, kolekce pro PlayStation 4 v této chvíli obsahuje celkem 31 her. Kromě aktuálních a minulých ročníků Fify, NHL, NBA Live nebo UFC na vás čeká Battlefield V a 1, příběhová kooperace A Way Out, remasterovaný Burnout Paradise, obě novější Star Wars Battlefront nebo indie roztomilosti Fe či Unravel.

zdroj: Archiv

Kompletní seznam naleznete na oficiálním webu, kde si zároveň můžete porovnat nabídku obou konzolí. Absentují další ročníky všemožných sportů, ale taky série Dragon Age, Mass Effect mimo poslední Andromedy anebo Dead Space. Důvod je prostý, Xbox One disponuje rozsáhlou knihovnou her se zpětnou kompatibilitou, kterou PS4 nemá a starší hry vydává jako remastery.

Již brzy předplatné rozšíří také FIFA 20 a za plnou cenu nemusíte hned kupovat ani Anthem nebo Madden NFL 20, které tam na zkoušku taktéž jsou. EA Access nabízí předplatitelům přednostní hraní, kdy se jako v případě Maddenu dostanete do hry o pár dní dřív – oficiálně totiž vychází až 2. srpna.

Postup se vám z nich přenese do plné verze. K tomu získáte ještě 10% slevu na tituly od EA, které v balíčku nejsou.

Nejnovější články