Unravel

Unravel

Články

Nejlepší zimní radovánky ve hrách

Sláva už je sníh, jedem na saních...

Unravel dokazuje, že soucítit můžete i s němým klubkem příze

Příliš často lze dnes slyšet argument, podle něhož je snaha některých her o emoční či umělecký apel od základu chybná. Martin Sahlin ze studia Coldwood stojícího za plošinovkou Unravel si to zjevně nemyslí. Jeho působivá hra v recenzi Honzy Slavíka loni získala 9/10 a vysloužila si pochvalu právě za svou emoční stránku. Sahlin se na letošním GDC svěřil s tím, jak jeho studio z empatie vytvořilo svébytnou herní mechaniku.

Best of 2016: Nejlepší adventura & logická hra

Hry, u kterých musíte v rámci dalšího postupu zapojit mozek, mohou mít zcela odlišné podoby. Ať už si ale ten mozek lámete na spletitých zápletkách nějaké tradiční adventury, nebo vás trápí abstraktní rébusy, odměnou je nejenom radost z chytrosti vlastní, ale i z chytrosti tvůrců. Letos nominované hry právě tohle umí na výbornou a navrch ještě zvládají být silnými emocionálními zážitky nebo třeba mnohovrstevnatým podobenstvím.

Electronic Arts podpoří malé týmy i svou image přes program EA Originals

Unravel byl pro Electronic Arts obrovský úspěch. Ne nutně komerční, jakkoli si na sebe hra určitě krásně vydělala, ale spíš v oblasti vylepšení image firmy. Hráči zvyklí na nové FIFA hry nebo další Battlefield byli zkrátka překvapení, že se na E3 2015 tiskovce objevil vyplašený vývojář, aby bez pečlivě připraveného projevu představil natolik roztomilou hru jakou je Unravel.  V tu chvíli musely nad hlavami pohlavárů z EA skupinově zasvítit žárovky, protože dostali nápad – budeme si image skrze nezávislé hry vylepšovat programově. A ustavíme na to konto speciální program EA Originals. Jak si usmysleli, tak udělali a prvním projektem, který do programu spadá, patří podivnost s názvem Fe.

EA se s tvůrci plošinovky Unravel dohodla na druhém dílu

Plošinovka Unravel, která v únoru letošního roku svými fyzikálními a logickými puzzly zamotala hlavu nejednomu hráči, se dočká pokračování. Na webu EA to oznámil výkonný viceprezident EA Studios Patrick Söderlund. Spolupráce s malým švédským studiem Coldwood se obrovskému americkému vydavateli natolik líbila, že se postará o zafinancování a vydání i dalšího dílu.

Bleskovky

  • 25. 8. 2020 - EA přidalo přes 1000 achievementů ke svým hrám na Steamu

  • 29. 7. 2016 - Součástí sběratelské edice hry Unravel je hlavní postavička v životní velikosti.

  • 8. 7. 2016 - Do trezoru (The Vault) aplikace EA Access zamíří 12. července Xbox One verze hry Need for Speed a Unravel, 30. srpna přibude Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2.

  • 18. 1. 2016 - Všechny verze hry Unravel jsou hotové, otestované a schválené.

  • 22. 12. 2015 - Video: Nové gameplay video z Unravel představuje krásné prostředí hry.

  • 5. 11. 2015 - Předobjednávka originálního titulu Unravel stojí v PS Store pouze 20$.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
17. února 2016
Recenze