A Way Out
Věková dostupnost

A Way Out

Články

Best of 2018: Nejlepší multiplayer

Při rozhodování o vítězích kategorie Nejlepší multiplayer jsme brali v úvahu především jedno zásadní kritérium: jak velkou přidanou hodnotu v dané hře multiplayer představuje? Nabízí přítomnost druhého hráče něco jiného, něco unikátního? V Call of Duty nebo Battlefieldu byste teoreticky mohli hrát stejně dobře s hráči jako s boty, ale naše trojice ukazuje, jak ze skutečných spoluhráčů z masa a kostí vytěžit maximum.

GamesPlay – hrajeme kooperaci A Way Out

Dvojice Vincent Moretti a Leo Caruso z novinky A Way Out sice nemá na svých tělech vytetované plány vězení jako Michael Scofield ze seriálu Prison Break, ale i tak se jim společně podaří utéct z vězení. Jenže jejich úmysly nepočítají s koktejlem na pláži. Tam venku je totiž čeká další špinavá prácička, se kterou se seznámíte v našem GamesPlayi.

Se zítřejším vydáním A Way Out nadchází čas plánovat kooperační útěk z vězení

Cesta ven vede skrz přátelství, sami se moc daleko nedostanete. To je heslo A Way Out, čistě kooperativní akční adventury, kterou zkrátka musíte hrát spolu s kamarádem. Pro Patrika – a jistě nejen pro něj – jde o jednu z nejočekávanějších her letošního roku, a se zítřejším datem vydání velmi brzo vyjde najevo, zda je zájem oprávněný. Mezitím se můžete mrknout na launch trailer, v němž oba hlavní hrdinové utíkají, ujíždějí a padají s padákem i bez padáku.

Všichni na palubu, piráti se chystají na velký herní útok

Týden od 19. do 25. března bude pořádně nadupaný. A shodou okolností se tu objeví hned dvě pirátské hry – kromě Sea of Thieves i vážnější a na rozdíl od Unity povedený Assassin’s Creed Rogue, u nějž teď můžeme doufat v podobně povedený remaster. Pokud vám ale lebky se zkříženými hnáty nic neříkají, pořád tu máte dost zástupců jiných žánrů a především několik hodně nadějných titulů. Jízdní řád pro vás jako obvykle sestříhal a namluvil Honza Vondrášek.

Co si v roce 2018 rozhodně chceme zahrát - redakční anketa

Zatímco v sérii našich Best of článků hodnotíme uplynulý rok 2017, musíme se zahledět i do budoucnosti. Kdybyste se nás zeptali, na jaké hry se v tomto roce těšíme, byl by to sáhodlouhý seznam, kde by se spousta titulů nutně opakovala. Takže jsme si místo toho dali jiný úkol – říct tři hry z letošní nabídky, které si určitě zahrajeme. Nemusí jít nutně o blockbustery nebo superoriginální hry, ale prostě o tituly, o kterých víme, že je zkusíme. Co jednotlivým redaktorům Games.cz vyšlo si můžete přečíst v následujících odstavcích a následně klidně přidejte své hry, které rozhodně v roce 2018 chcete zkusit.

Bleskovky

  • 27. 9. 17:01 - Tvůrce It Takes Two Josef Fares už láká na svou další hru

  • 25. 8. 2020 - EA přidalo přes 1000 achievementů ke svým hrám na Steamu

  • 26. 6. 2018 - Josefa Farese (šéf vývoje hry A Way Out) unavuje, jak jsou lidé posedlí délkou her a jejich znovuhratelností.

  • 12. 4. 2018 - Stačilo málo a vydavatelem hry A Way Out mohl být Microsoft.

  • 6. 4. 2018 - Josef Fares (A Way Out) začal pracovat na nové hře.

  • 3. 4. 2018 - Australský žebříček prodejnosti 12. týdne roku 2018: 1. Sea of Thieves, 2. Ni No Kuni II Revenant Kingdom, 3. A Way Out.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
78/100
Hodnocení čtenářů:
75/100
Datum recenze:
28. března 2018
Recenze