Mass Effect: Andromeda
Věková dostupnost

Mass Effect: Andromeda

Články

Vzestup a pád RPG veteránů: Co se stalo s lidmi z BioWare?

Studio BioWare letos slaví 25. výročí od založení. Není tomu tak dávno, co mělo mezi milovníky RPG nedostižnou pověst, jíž se ostatní studia snažila vyrovnat. Jenže skvělé herní firmy jsou tvořené konkrétními lidmi, a těch původních už v kanadském studiu moc nezbylo. Víc než zašlou slávu značky se tak možná vyplatí sledovat konkrétní jména a projekty, k nimž se veteráni kdysi věhlasného studia rozhodli vrtnout. Ať už v rámci kariérního postupu, nebo krize středního věku.

Mass Effect: Andromeda podle vývojáře z Bioware neuspěl i kvůli špatnému načasování

Mass Effect: Andromeda měl být sázkou na absolutní jistotu. Milovaná značka, spousta zdrojů, otevřený svět a mnohahodinová herní doba… Přesto se nakonec z výletu do předaleké galaxie stal bez přehánění průšvih. Kritici zřídkakdy udělili víc než sedmičku, z technických problémů se staly memy, celé se to zkrátka proměnilo v takové zklamání, že je teď v ohrožení celá budoucnost značky. Podle jednoho z nejdůležitějších lidí z Bioware by přitom možná stačilo vydat hru někdy jindy.

Best of 2017: zklamání roku

V Síle musí existovat rovnováha. Jakkoli jsme si celý herní rok 2017 naplno užili, v celé té krasojízdě se i tak vyskytlo pár nepříjemných hrbolků. Nechceme tady vypisovat nejhorší hry roku, nýbrž tituly, které třeba samy o sobě byly celkem zábavné, ale vzhledem k jejich značce nebo potenciálu jsme od nich čekali mnohem, mnohem víc. Pojďme teď společně prolít hořké slzy nad tím, co mohlo být, a nad tím, co jsme nakonec dostali.

Bleskovky

  • 25. 8. 2020 - EA přidalo přes 1000 achievementů ke svým hrám na Steamu

  • 7. 11. 2018 - Mass Effect: Andromeda konečně bude vypadat lépe na Xbox One X, ve 4K ale nejspíš nepoběží.

  • 6. 9. 2018 - Anthem nebude používat stejnou technologii animace obličejů jako Mass Effect: Andromeda.

  • 19. 2. 2018 - Vyšel nový update pro Mass Effect Andromeda, který se zaměřil na vybalancování hry.

  • 15. 2. 2018 - Vyšla nová verze (v1.03) Fixpack modu pro hru Mass Effect Andromeda. Opravuje problémy, které vývojáři nevyřešili.

  • 1. 12. 2017 - Předplatitelé EA Access si nyní mohou zdarma zahrát Xbox One verze her Dead Space 3 a Mass Effect: Andromeda.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
72/100
Hodnocení čtenářů:
70/100
Datum recenze:
20. března 2017
Recenze