Mirror’s Edge Catalyst
Věková dostupnost

Mirror’s Edge Catalyst

Články

GamesPlay: hrajeme Mirror’s Edge Catalyst

Mirror’s Edge se do herní historie zapsala jako statečný, ale komerčně neúspěšný pokus o jiný druh akční hry – s výraznou stylizací i ženskou hrdinkou, minimem soubojů a s důrazem na plynulý pohyb. Přes zmíněný neúspěch se však kolem hry vytvořila početná a hlasitá skupina fanoušků, která nakonec EA přesvědčila, aby značce dala druhou šanci. Výsledkem je Mirror’s Edge Catalyst, kterou Adam v textové recenzi ocenil solidní sedmičkou, když hře vyčetl hlavně přílišnou podobnost s jedničkou. Co dalšího je na Catalyst špatně, a co naopak dobře, se můžete podívat v následujícím videu.

Nová upoutávka na Mirror’s Edge Catalyst klade důraz na příběh

Jednou z hlavních věcí, kterou musí DICE vysvětlit je, že Mirror’s Edge Catalyst není pokračováním původní hry, ale jejím přepracováním. Zápletka bude zcela nová a s prvním dílem bude sdílet jen několik styčných ploch, které ale mohou být paradoxně pro mnohé matoucí. Nové video, které je poněkud předčasným launch trailerem (hra vychází až 9. června), ale celkem solidně podtrhuje fakt, že tahle Faith Connors je jiná, než ta, se kterou jsme pobíhali před sedmi lety.

Dojmy z bety Mirror’s Edge: Catalyst - Faith se vrací v plné síle

Pokračování Mirror’s Edge vyjde na začátku června skoro přesně tři roky po oznámení, a osm let od vydání prvního dílu. Ve své době šlo o jednu z nejodvážnějších a nejoriginálnějších tříáčkových her od EA, ale komerčně tato parkourová first person hra s velmi specifickými souboji a vizuálem příliš úspěšná nebyla. Není tedy divu, že si museli fanoušci na dvojku počkat tak dlouho. Uzavřená beta ovšem naznačila, že dlouhé čekání nebylo marné - fanoušci prvního dílu se mají nač těšit.

Beta Mirror’s Edge Catalyst začne 22. dubna a bude obsahovat i online funkce

EA oznámila, že uzavřený betatest Mirror’s Ege: Catalyst poběží koncem tohoto měsíce. Konkrétně od 22. dubna do 26. dubna si budete moct vyzkoušet solidní porci z celé hry. Uzavřená beta bude obsahovat několik hlavních misí z příběhové kampaně, pár vedlejších misí a další, blíže nespecifikovaný, volitelný obsah.

Podobu města v Mirror's Edge Catalyst určuje měnící se denní doba

Další z videí k Mirror's Edge Catalyst v rámci pohledu za oponu vývoje přináší nové informace jak o samotném městu, kde se hra odehrává, tak i kontextu zápletky. Pokud vás zarazilo, že se většina postav v upoutávkách chová k Faith odměřeně a kriticky, vězte, že za tím je důležitý dějový zlom. Catalyst velmi volně navazuje na dějovou linku prvního dílu. Některé dějové rysy jedničky poznáte, ale celkově jde Catalyst vlastní cestou.

Bleskovky

  • 11. 11. 2021 - Komplikace v překladu Assassin’s Creed Valhalla urychlily češtinu pro Outriders

  • 25. 8. 2020 - EA přidalo přes 1000 achievementů ke svým hrám na Steamu

  • 20. 4. 2016 - Minimální a doporučené systémové požadavky pro Mirrors's Edge Catalyst. (+ hodinové gameplay video)

  • 18. 4. 2016 - Video: Půl hodinka gameplay záběrů ze hry Mirror's Edge: Catalyst.

  • 4. 3. 2016 - Video 1 / 2 Nové trailery ke hře Mirror's Edge Catalyst zaměřené na pohyby a souboje.

  • 5. 2. 2016 - Video: Nový trailer k titulu Mirror's Edge Catalyst zaměřený na příběh hry. Pokud se na hru těšíte, přihlaste se do uzavřené betaverze.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
8. června 2016
Recenze