Command & Conquer: Remastered Collection

Command & Conquer: Remastered Collection

Články

Jaké hry vyjdou v červnu?

Příběhové postapo, westernové plížení i zážitková cyklistika

Chystané remaky a remastery: Seznam her, které čeká omlazení

Pomalu se dostáváme do bodu, kdy se častěji dozvídáme o technické předělávce starší hry než o zbrusu novém zážitku. Dobře, to možná trochu přeháním, ale remastery a remaky jsou dnes na denním pořádku. Pojďme si proto připomenout ty nejzajímavější z nich, které se v nejbližších měsících a letech chystají sahat na zlatý fond herní historie i na jeho méně proslulé kapitoly.

Léto se ponese ve strategickém duchu s remasterem Command & Conquer

Mnozí fanoušci realtimových strategií by pro pokračování Command & Conquer obětovali klidně ledvinu nebo pár prstů na ruce. Chystaný remaster je sice… no, jen remaster, zato se o něj starají původní vývojáři přetransformovaní ve studio Petroglyph Games a hra navíc tak nějak drnká na nostalgickou strunu tím správným způsobem. Zrestaurované jedničky a prequelu Red Alert se dočkáme ještě před letními prázdninami.

Remasterovaný Command & Conquer vypadá přesně tak, jak si ho pamatujete

Přestože by fanoušci realtimových strategií pravděpodobně raději viděli oznámení úplně nového dílu Command & Conquer (a ideálně ne na mobily), EA se před rokem rozhodla je potěšit alespoň odklepnutím remasterů původních devadesátkových kousků od Westwoodu. Pod hlavičkou Petroglyph Games vám přinesou tytéž strategické orgie, jen v mnohem vyšším rozlišení.

Bleskovky

  • 21. 5. 2020 - EA znovu potvrdilo, že letní remaster Command & Conquer bude podporovat mody a navrch uvolnil kompletní zdrojové kódy prvních dvou dílů. 

  • 11. 12. 2019 - EA během prací na remasterech Command & Conquer zjistila, že přišla o původní nahrávky hlasu AI EVA. Musela tedy znovu najmout herečku a nechat ji její roli předabovat.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Datum recenze:
16. června 2020
Recenze