Command & Conquer: Red Alert

Command & Conquer: Red Alert

Články

Vzpomínáme: Command & Conquer: Red Alert nás nechal bojovat na Moravě a ve Slezsku

Bylo toho dost, co dobová recenze ve Score (každý jsme někde začínali) vytýkala Red Alertu. Bezduché kopírování předešlé hry Westwoodu, protivnou nutnost nainstalovat si jakýsi DirectX anebo třeba příliš akčních chodících misí. Šlo jistě o legitimní argumenty, nakonec je však přehlušila kombinace dravé realtimové strategie a povědomé techniky. První Red Alert, který se stal základem nové série C&C, u nás vyšel před 23 lety, 31. října 1996.

Remasterovaný Command & Conquer vypadá přesně tak, jak si ho pamatujete

Přestože by fanoušci realtimových strategií pravděpodobně raději viděli oznámení úplně nového dílu Command & Conquer (a ideálně ne na mobily), EA se před rokem rozhodla je potěšit alespoň odklepnutím remasterů původních devadesátkových kousků od Westwoodu. Pod hlavičkou Petroglyph Games vám přinesou tytéž strategické orgie, jen v mnohem vyšším rozlišení.

Během jara se objeví realtimová strategie Conan Unconquered

Studio Petroglyph, tvořené množstvím veteránů realtimových strategií z Westwood Studios, pracuje na remasterech starých Command & Conquer. Krom toho ale oznamuje datum vydání své RTS z univerza Conana. Conan Unconquered vás nechá budovat základnu, která bude neustále čelit nájezdům nepřátelských jednotek. Horda bude sílit s tím, čím déle budete jejímu náporu odolávat. A možná přijde i sám Barbar?

Stratégové, radujte se, remasteru Command & Conquer se ujmou původní vývojáři

Lákavý drb je potvrzen. EA skutečně schválila práci na remasteru starých her Command & Conquer, konkrétně C&C: Tiberian Dawn, C&C: Red Alert a datadisků Covert Ops, Counterstrike a Aftermath. A co víc, dokonce si na tuhle práci přivedla ty nejpovolanější partnery. Ve studiu Petroglyph (Grey Goo, 8-Bit Armies) totiž pracuje mnoho lidí zodpovědných za původní hry.

EA pravděpodobně chystá remastery starých dílů Command & Conquer

Oznámení mobilního spin-offu Command & Conquer: Rivals se nesetkalo s příliš velkým pochopením strategické komunity, aspoň soudě dle tragického poměru liků a disliků u oznamovacího traileru. EA si ale chce u fanoušků vyžehlit pomačkanou reputaci, a tak oznámila něco velice nadějného: při příležitosti 25. výročí série přemýšlí o remasterech kultovních starých dílů.

Nejlepší modifikace pro Command & Conquer: Generals

Real-time strategie se dnes nacházejí tak trochu ve stavu klinické smrti - občas se jejich EEG malinko zachvěje, i nové hry však silně čerpají z nostalgie a recyklují staré nápady. Málokdy navíc zůstanou v paměti po delší dobu. Fanouškům žánru proto možná přijde vhod návrat do starých časů - k jedné z nejlepších her žánru, C&C: Generals. Vybrali jsme tři zásadní modifikace a hrst doplňkových, které rozhodně stojí za pozornost.

Bleskovky

  • 29. 4. 2020 - Herec a dabér Gene Dynarski zemřel ve věku 86 let, z herních rolí si ho můžete pamatovat třeba jako Stalina v Command & Conquer: Red Alert.

REMAKE

Hodnocení Metacritic:
72/100