Medal of Honor

Medal of Honor

Články

První Medal of Honor připomíná, že za výpravnými singleplayer kampaněmi ve střílečkách stojí úcta k dějinám

Teze o úbytku vysokorozpočtových her pro jednoho hráče se v posledních letech stala oblíbenou mantrou. Navzdory tomu, že do produkce kampaní ve střílečkách stále proudí horentní sumy, a zájem hráčů o kampaně ve střílečkách je zjevně také, loni v tomto směru došlo na něco bezprecedentního: Black Ops III vyšla pro konzole minulé generace bez kampaňové složky. Překomplikovanou zápletku BOIII navíc degradovalo, že ji hráč může díky odemknutí všech misí procházet v libovolném směru. Je to zajímavý posun od dob Medal of Honor (1999, ukázka gameplaye zde), což byl de facto předskokan Call of Duty série. A právě příběh vzniku Medal of Honor připomíná, že inovace vždy pramení z vymezení se vůči status quo. Zároveň také naznačuje, kudy se příběhové střílečky možná vydají v budoucnu.

Electronic Arts: „Soupeření značek je dobré pro průmysl i hráče"

Podařený a informativní rozhovor s Frankem Gibeauem, prezidentem EA Labels, přinesl server CVG. Gibeau v něm nakousl a osvětlil hned několik věcí. Co se týče vztahů se Sony, tam jsme se nedozvěděli ještě nic moc zajímavého. „Vztahy se Sony máme dobré“, vysvětluje Gibeau, jak to tedy je, když Titanfall bude jen na PC a konzole od Microsoftu.

EA: Nezdar Medal of Honor není problém žánru, ale provedení

Nedávno přiznaný neúspěch střílečky Medal of Honor: Warfighter a deklarovaný záměr poslat na to konto celou značku do důchodu či na odpočinek, nebyl překvapením. Ne pro ty, co vedou v patrnosti historii MoH série a moc dobře ví, že po skvělém a přelomovém dílu Allied Assault, už pak následovala jen řada více či méně povedených pokusů o restart, reboot nebo navázání na úspěchy dávno minulé. Zkrátka a dobře, MoH série s každou další hrou ukazuje, že svůj vrchol komerční i kvalitativní už má tak nějak za sebou.

„Akční hry vám mohou zlepšit zrak“, říká kanadská studie

Vždycky je příjemné, když někdo vezme hry jako médium, které jde využít i v oblasti medicíny či jiných vědních oborech.

EA předvedlo nový Medal of Honor a Need for Speed

Dnes se shodou náhod sešly zprávy o čtyřech chystaných hrách. Britský obchodní řetězec...
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
72/100
Datum recenze:
11. října 2010
Recenze