Mirror's Edge
Věková dostupnost

Mirror's Edge

Články

Vzpomínáme: Mirror's Edge přinesl krásnou dystopii, která se neuchytila

Vzít ve hrách do ruky kvér a proklestit si cestu levelem, to bylo vždy populární. Ale nešlo by to i jinak? Existuje formulka na dynamickou akční hru, v níž ale více méně nikdo neumírá? Najít odpověď na tuto otázku se před 11 lety pokusilo studio DICE. Mirror's Edge, vydaný 13. ledna 2009, je odpovědí jenom poloviční – ale originalitu mu dodnes nelze upřít.

NeoRetro – hrajeme Mirror's Edge

První Mirror’s Edge vyšlo v roce 2008 a bohužel nešlo o žádnou velkou prodejní pecku. Přesto si nás hra svého času získala. Nejen svým unikátním vizuálem, ale i dodnes neokoukanou hratelností. Moc velkých her založených na parkouru a s pohledem první osoby byste nenapočítali ani dnes.

GOG rozjíždí svou největší slevovou akci. Za nákup nabízí zdarma Rebel Galaxy

Objetí z konce prvního Mirror’s Edge si pamatuju dodnes. Nedostatků i skvělých momentů měla hra svého času víc než dost, ale podobné detaily jí pomohly překonat různé chyby a zapsat se do historie jako originální a víceméně povedený pokus o parkour z pohledu první osoby. Jen škoda, že slibně vymyšlený koncept neposunul kupředu ani loňský Catalyst. I přes stáří první a konzervativnost druhé hry bych nad jedničkou stejně hůl nelámal. A jako jednu z aktuálně zlevněných her na GOGu bych vám ji bez mrknutí oka doporučil.

Bleskovky

  • 8. 11. 2017 - Na seznam her podporujících Xbox One X přibyl Skate 3, Gears of War 3 a Mirror’s Edge.

  • 25. 8. 2016 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v září 2016 zdarma Earthlock: Festival of Magic (XOne), Assassin’s Creed Chronicles: China (XOne), Mirror’s Edge (XOne, X360) a Forza Horizon (XOne, X360).

  • 17. 7. 2015 - Neoficiálně: Mirror's Edge, Shadow Complex, Geometry Wars 2 a Worms 2 obdrží zpětnou kompatibilitu na Xbox One.

  • 21. 1. 2015 - Pracuje se na lechtivém parodickém snímku na motivy Mirror's Edge.

  • 8. 6. 2014 - Obrazem: Nový koncept art k pokračování titulu Mirror's Edge láká na zítřejší E3.

  • 8. 6. 2014 - Obrazem: Nové screeny z fanouškovské předělávky hry Mirror's Edge do Unreal Engine 4.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Datum recenze:
11. listopadu 2008
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
13. ledna 2009
Recenze