Life is Strange: Before the Storm

Life is Strange: Before the Storm

Články

Příběh Max a Chloe z Life is Strange se uzavírá bonusovou epizodou Farewell

S dvojicí teenagerek Max a Chloe jsme se poprvé setkali před třemi lety v první epizodě původní Life is Strange. Tehdy se holky po letech opět setkali a řešily převážně tehdejší problémy. Ale o jejich minulosti jsme se toho moc nedozvěděli. Odpovědi neposkytla ani odbočka Life is Strange: Before the Storm, kde Max vůbec nefigurovala. Musíte se totiž vrátit ještě o několik let zpátky, až na úplný začátek celého přátelství. Odpovědi totiž skýtá právě vydaná bonusová epizoda Farewell.

Majitelé deluxe verze Life is Strange: Before the Storm v březnu dostanou bonusovou epizodu s Max

Třídílná adventura Life is Strange: Before the Storm má již všechny epizody venku. Na zoubek se jim podíval Jan Slavík, který ve své recenzi hodnotil kladně první dvě, zatímco s tou třetí byl trochu na rozpacích. Nicméně výsledných sedm bodíků není žádná katastrofa. Majitele deluxe edice čeká ještě jedna bonusová episoda, kde na scénu přichází Max Caulfield, hlavní hrdinka původní Life is Strange.

To nejlepší z Games.cz - rozčeření stojatých vod

Relativní ticho po pěšině a stojaté vody novinek v herním průmyslu rozčeřilo hned několik firem. Ubisoft nám oznámil nejspíš jediného letošního Assassína - remaster Rogue z roku 2014. K tomu se přidal Blizzard, který spustil ambiciózní Overwatch League, která ve svém prvním dnu totálně dominovala na Twitch.tv a porazila tam i takové velikány jako PUBG nebo League of Legends. A nakonec přišlo Nintendo s řadou menších, ale hezkých oznámení v čele s remasterem prvních Dark Souls, který vyjde nejen na Switch. Konečně se začíná něco dít, my jsme u toho a vy můžete být také: pokud vám něco uteklo, mrkněte níže, nebo kterýkoliv den na Games.cz.

V třetí epizodě Life is Strange: Before the Storm se uzavírá příběh kamarádek Rachel a Chloe

Na konci srpna jsme dostali možnost nahlédnout do tajemného života rebelky Chloe, nejlepší kamarádky Max z původní pětidílné adventury Life is Strange. Absence Max a jejích nadpřirozených schopností v Life is Strange: Before the Storm umožnila předvést ještě o fous dospělejší příběh, který se nebojí dotýkat palčivých témat. První a druhá epizoda jsou již dávno za námi, ta třetí a zároveň poslední už klepe kosu na vašem prahu.

Poslední epizoda Life Is Strange: Before the Storm vyjde těsně před Vánoci

Prequelová série epizodických adventur Life Is Strange se blíží k neodvratnému konci, tedy zřejmě k pomyslné bouři, kterou název předesílá. Třetí a poslední epizoda Hell is Empty vyjde 20. prosince, takže si můžete připravit kapesníčky na finální rozloučení s teenagerkami Rachel a Chloe. Dívky se před svými problémy dospívajících snaží utéct z města, ale jak to tak s prequely bývá, výsledek jejich snažení je předem známý.

Bouře se blíží a s ní i druhá epizoda Life is Strange: Before the Storm

První epizoda prequelu jedinečné epizodické adventury Life is Strange vyšla již na konci srpna. První ze tří částí rozjela příběh mladší Chloe, která se opravdu těžko vypořádává s těžkostmi svého života. Respektive, nedokáže přijmout fakta, která jí nejsou po chuti. Proto se chová jako typický teenager s vlastním názorem na všechno. A ve druhé epizodě se začínají objevovat následky.

Bleskovky

  • 6. 12. 2017 - Life Is Strange: Before the Storm Episode 3: Hell Is Empty vyjde 20. prosince. (+ trailer)

  • 18. 7. 2017 - Video: Rihanna Devries, představitelka Chloe ze hry Life is Strange: Before the Storm, vysvětluje důležitost uvěřitelných postav a jejich vzájemných vztahů.

  • 20. 6. 2017 - Dabérka Ashly Burch již nepropůjčí postavě Chloe Price v Life is Strange: Before the Storm svůj hlas.

  • 12. 6. 2017 - Oznámena třídílná série Life Is Strange - Before the Storm, první epizoda vyjde v srpnu.

  • 2. 6. 2017 - Neoficiálně: Uniklé obrázky prozrazují, že se pracuje na prequelu ke hře Life is Strange.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
77/100
Hodnocení čtenářů:
70/100
Datum recenze:
9. ledna 2018
Recenze