LEGO Worlds

LEGO Worlds

Články

LEGO Worlds otevře hráčům svou náruč z kostek v únoru příštího roku

Jaká hra ukázala, že v kostkách leží základ tvůrčí činnosti ještě před Minectaftem? Správně, LEGO. Ostatně, když PC verze vstoupila do early accessu v půlce loňského roku, Vašek Pecháček ji viděl jako potenciální konkurenci právě Minecraftu (viz článek), ovšem s trochu jinými pravidly. Ve hře byla spousta nedostatků, ostatně, šlo o předběžný přístup. Naděje na lepší budoucnost zde však rozhodně byla. Navíc hra měla v mnohém blíž k dobrodružným LEGO hrám od TT Games, kteří se na vývoji také podílejí. Jak se tvůrci s nástrahami otevřeného vývoje poprali, uvidíme nedlouho po začátku roku 2017. Plná verze hry vyjde pro PC, PS4 a Xbox One 24. února.

Rok 2016 přinese řadu vysněných her a zátěžový test virtuální reality

Predikce průběhu nadcházejících dvanácti měsíců je ošemetným novoročním koníčkem. Krom seznamu vydání některých zajímavějších titulů se však ke konci loňského se svými vizemi pro web GamesIndustry pochlubili i různí zástupci herního průmyslu a byl by hřích jim nevěnoval pozornost. Většina z nich se shoduje, že rok 2016 bude spíše méně významný. Výraznější anomálií proto bude první ostrý test obliby virtuální reality. Co vše nás tedy v příštích čtyřech kvartálech čeká a nemine?

Dojmy z hraní: LEGO Worlds bude splněný sen tvořivých hráčů

Když jsem se poprvé doslechl o projektu LEGO Worlds, přišlo mi to jako naprosto logické vyústění současné situace a spojení dvou obrovských fenoménů. Stavebnice LEGO je srdeční záležitostí pro nespočetné množství dětí i dospělých. A když se spojí s konceptem, na kterém funguje Minecraft, jedna z nejúspěšnějších her 21. století? To prostě nemůže dopadnout špatně! Úplně jsem tu hru viděl před očima: běháte, dolujete ze země kostičky, jásáte, když najdete tu žlutou 2x8 čudlíků, kterou jste potřebovali na zlatou střechu svého LEGO obydlí à la Théodenův palác v Edorasu. Ale jak už to s takovými předčasnými představami bývá, realita je od nich nakonec opravdu na hony vzdálená.

GamesPlay: hrajeme early access verzi nového sandboxu LEGO Worlds

Nečekané vydání early access verze LEGO Worlds na začátku června příznivce kreativních sandboxů překvapilo, snad potěšilo a mnohým z nich vnuklo myšlenku, že je to vlastně Minecraft s jinak velkými kostkami. Že je ale skutečnost odlišná a LEGO Worlds není jen kopírka populární hry, které se na PC prodalo doposud přes 20 milionů kopií, to vám v následujícím gamesplayi předvede Pavel.

LEGO Worlds vypadá jako přeskinovaný Minecraft, ale komu by to vadilo...

Pokusů o vývoj LEGO onlineovky už jsme zažili několik. Třeba poslední projekt s názvem LEGO Universe od Funcomu ale pohořel (transformoval se do LEGO Minifigures) a na další pokus jsme si museli pár let počkat. O to větší ale bylo překvapení z nečekaně spuštěné hry LEGO Worlds, která je dostupná v early access verzi na Steamu za 15 euro. Co takové průzkumníky čeká a nemine, o tom vypovídá následující trailer. Ve zkratce lze ale říci, že LEGO Worlds je prostě Minecraft obalený do LEGO licence.

Bleskovky

  • 30. 10. 2017 - Video: Fanoušek přepracoval zrušený horor P.T. v LEGO Worlds.

  • 18. 4. 2017 - Britský žebříček prodejnosti 15. týdne roku 2017: 1. Ghost Recon: Wildlands, 2. LEGO Worlds, 3. GTA V.

  • 11. 4. 2017 - Britský žebříček prodejnosti 14. týdne roku 2017: 1. Persona 5, 2. Ghost Recon: Wildlands, 3. LEGO Worlds.

  • 3. 4. 2017 - Britský žebříček prodejnosti 13. týdne roku 2017: 1. Mass Effect: Andromeda, 2. Ghost Recon: Wildlands, 3. LEGO Worlds.

  • 28. 3. 2017 - Britský žebříček prodejnosti 12. týdne roku 2017: 1. Mass Effect: Andromeda, 2. Ghost Recon: Wildlands, 3. LEGO Worlds.

  • 21. 3. 2017 - Britský žebříček prodejnosti 11. týdne roku 2017: 1. Ghost Recon: Wildlands, 2. LEGO Worlds, 3. Horizon Zero Dawn.

Hodnocení Metacritic:
59/100