Il-2 STURMOVIK

Il-2 STURMOVIK

Články

Konkurence War Thunderu? IL-2 Sturmovik se brzy rozroste o Kubáň a chystá simulaci tanků

Zdá se, že kreativní fúze 1C Games a tvůrců úspěšné prvoválečné simulace Rise of Flight, 777 Studios, byla pro značku IL2 nakonec velmi dobrým tahem. Po oživení realistického létání nad východní frontou v titulech Battle of Stalingrad a Battle of Moscow se již také kvapem blíží vydání dalšího okřídleného přírůstku do rodiny v podobě Battle of Kuban. Ten do hry přidá osm nových hratelných strojů a samozřejmě kampaň zasazenou do urputných bojů nad kubáňským předmostím z jara roku 1943, krátce po skončení stalingradské bitvy. 

Maria B. Garda: Hry nakonec můžou být jediným způsobem, jak procházet historickými místy

I když letošní ročník dokumentárního a vědeckého festivalu Academia Film Olomouc herní téma a možnosti spíše zazdil, v rámci bloku Věda a válka přesto došlo na promítání dokumentu o komunitě hráčů kolem Il-2 Sturmovik a přednášku dvou polských badatelů v oboru game studies. A podobně jako loni jsem si jednoho z nich, herní historičku Marii B. Gardu, po její přednášce vzal stranou a vyzpovídal ji ohledně "historických her" (ve smyslu her, co zobrazují skutečnou historii), tématu historie i game studies.

Padesátý ročník festivalu AFO se otře o historii ve hrách

Včera započatý padesátý ročník festivalu dokumentů a vědy obecně Academia Film Olomouc v rámci svého programu představí i tři krátké, leč zajímavé události herního ražení. První z nich začne již dnes (přednáška Pawla Scheibera jménem Prázdné ulice: Civilisté v počítačové válce od 15:30, Kino Metropol) na mě blízké téma vylidněnosti virtuálních bojišť. Během přednášky dojde i na projekci polského dokumentu Virtuální válka o subkultuře harcovníků simulátoru Il-2 Sturmovik.

Specifika slovanské hry aneb výrazný styl východní Evropy

Jsou východoevropské hry stejné jako ty „ostatní“? Na první pohled možná ano. Na druhý? Na druhý se zdá, že si obyvatelé států, kteří prožili část své moderní historie za Železnou oponou, vytvořili celkem svérázný pohled na svět, který se odráží třeba v tom, jak dělají své hry. Nevěříte? Tak si vezměte třeba Dragon Age a Zaklínače, potažmo jejich druhé díly. A neporovnávejte je z hlediska kvality, ale podle toho, jakým způsobem se vyjadřují a co zdůrazňují.

IL-2 Sturmovik - rozhovor

IL-2 Sturmovik zaslouženě sklízí řadu ocenění za nejlepší letecký simulátor posledních let a náš rozhovor s autory ozvučení Vám mimojiné přiblíží, jak náročné bylo dabovat německé piloty.

Il-2 Sturmovik - první dojmy

Il-2 Sturmovik se již delší dobu jeví jako nejlepší letecký simulátor všech dob, a tak jsme se aktuálně mrkli na včerejší de
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
91/100
Datum recenze:
12. prosince 2001
Recenze