Icewind Dale II

Icewind Dale II

Články

Na vylepšenou verzi Icewind Dale II čekáte marně – zdrojový kód není k nalezení

V dnešní době je v herním světě moderní kdeco – zombíci, pixel-art, indie hry, simulace nesmyslů, zjednodušování herních mechanismů a podobně. Jednotlivé fenomény mají své příznivce i odpůrce a stejně je tomu i v případě remaků a remasterů legendárních her, jak ukazují příklady titulů Outcast - Second Contact, Rogue Trooper Redux a enhanced edicí her Baldur’s Gate a Baldur’s Gate II, Planescape: Torment a Icewind Dale. O vylepšené verze čtyř jmenovaných RPGček se postaralo studio Beamdog a po prvním Icewind Dale byla logicky na řadě dvojka. Jenže její vývoj se zastavil u poměrně kuriózního problému – zdrojový kód hry není k nalezení.

Vylepšenou edici Icewind Dale II spíš nečekejte, vývoj by byl pro tvůrce noční můrou

V srpnu oznámená vylepšená a rozšířená edice Icewind Dale mohla ve fanoušcích fantasy RPG z přelomu milénia vzbudit dojem, že je jenom otázkou času, než dojde i na podobné restaurování a vydání Icewind Dale II nebo Planescape: Torment. Trent Oster, spoluzakladatel studia Beamdog, které je odpovědné za předělávky Icewind Dale a Baldur's Gate, však podobné nadšení mírní. Úprava některých dalších her by totiž kvůli současným nástrojům byla pro tým spíše noční můrou.

Doplňte si D&D vzdělání v super akci na GOG

Sympaťáci Poláci spustili na GOG.com další akcičku - tentokrát to ale není žádná víkendová rychlovka, nýbrž monstr akce na celý týden. Navíc ve slevě nejsou žádná ořezávátka, ale špičky old school RPG žánru a jedny z nejkultovnějších her ever. Pamětníkům zaplesá srdíčko (ale ti už tyhle kousky určitě mají) a nováčci mají super příležitost, jak si doplnit vzdělání. Máme začít jmenovat? Baldur’s Gate: The Original Saga. Baldur’s Gate 2 Complete. Planescape: Torment. A tím to ještě nekončí. Čím víc koupíte, tím větší slevu dostanete.

Návrat Icewind Dale záleží na úspěchu Baldur's Gate

Zní to skoro jako pohádka pro hardcore oldschool hráče - GOG.com se daří, Kickstarter oživuje...

Icewind Dale II - návod 6.část

Závěrečná část návodu vás provede mnohokrát zmiňovanou useknutou rukou, sídlem zákeřných dvojčat. Připravte se na velké finále. Bude veselé a krvavé, tedy přesně takové, jaké máte rádi.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
15. prosince 2002
Recenze