Hyper Light Drifter
Věková dostupnost

Hyper Light Drifter

Články

Hyper Light Drifter se dočká pokračování Solar Ash Kingdom

Nezávislí vývojáři ze studia Heart Machine odhalili pokračování svého explorativního akčního RPG Hyper Light Drifter. Respektive ukázali pár vizuálně velmi uspokojivých záběrů a o samotné hře toho moc neřekli. Půjde o další RPG, skákačku, nebo něco docela jiného? Těžko říct. Už teď ale víme, že se od nádherného pixel artu v Solar Ash Kingdom výtvarně přesunuli k neméně nádhernému, ale vyhlazenějšímu stylu.

Na Switch míří Bastion, Transistor, Into the Breach, Hyper Light Drifter a další indie pecky

Nintendo se ve vyjádření k vlažným reakcím na jejich údajně „slabou prezentaci na E3“ nechalo slyšet, že v na E3 svůj kompletní katalog her na letošní rok neodhalili. A měli pravdu. Ještě před Gamescomem oznámili společně s Blizzardem Diablo III: Eternal Collection a teď máme za sebou nový Nintendo Direct zaměřený na další várku tzv. Nindies, tedy indie her vycházejících na Switch.

Čtenářské recenze: Immortal Planet, Zaklínač, Ve stínu havrana a další

Čtenářské recenze se na Games.cz těší vašemu velkému zájmu, přestože vycházejí tak trochu na pozadí klasických redakčních textů. Proto jsme se rozhodli dopřát vašim výtvorům více místa "na Slunci" a jednou za čas vám přineseme výběr těch nejzajímavějších čtenářských recenzí, které se vyrojily v uplynulém období. Tentokrát se můžete začíst do verdiktů nad českou retro adventurou Ve stínu havrana od Myitha a akčním RPG Immortal Planet od MickeyMutanta, do retrospektivy prvního Zaklínače od Petufa nebo do fallangovy recenze na Bastion. 

Dark Souls III, Uncharted 4, Blade & Soul a další - přehled recenzí

Průměrná Quantum Break, výborná Grim Dawn, pěkná, ale tupá Adrift, očekávaně těžká Dark Souls III nebo graficky a příběhově skvělá Uncharted 4. Za poslední týdny vyšla celá řada her v celém kvalitativním spektru, což znamená, že jsme také recenzovali celou řadu her. Jak jsme je hodnotili, najdete v následujícím přehledu.

Akční RPG hybrid Hyper Light Drifter vyjde na jaře příštího roku

Lákavý izometrický mix Zeldy a Diabla, Hyper Light Drifter, má po dvou téměř dvou letech vývoje konečně alespoň přibližné datum vydání. Hry se dočkáme na jaře příštího roku, což je jako u ostatních Kickstarterů trochu později než bychom chtěli, ale výsledek by měl stát za to. Ostatně není těžké si představit jak se musel projekt změnit, když místo 27 tisíc vybrali tvůrci 645 tisíc dolarů. Sami hru popisují jako opravdu velkou a tak je posledních pár měsíců navíc ještě potřeba.

Sci-fi akce Hyper Light Drifter po PC míří i na PS4 a PS Vita

Dystopická sci-fi patří k těm herně nejoblíbenějším, ale ne vždy se to vezme za správný konec. Zrovna případ nezávislého projektu Hyper Light Drifter ale vypadá velmi nadějně. Před pár měsíci vám Adam psal o kickstarterovém projektu téhle hry, která v sobě má kombinovat něco ze Zeldy a něco z Diabla a něco unikátního. Hyper Light Drifter na Kickstarteru uspěl a nyní mohou tvůrci z Hearth Machine oznámit, že jejich přání vyjít i na PlayStation 4 a PS Vita bude naplněno.

Bleskovky

  • 12. 9. 2016 - Vývojáři Kickstarter titulu Hyper Light Drifter se rozhodli, že hra na PSV a WiiU nevyjde.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
13. dubna 2016
Recenze