Half-Life 2: Episode One

Half-Life 2: Episode One

Články

Ať už chcete zavzpomínat, nebo si doplnit vzdělání, série Half-Life je zdarma na Steamu

Pamatujete na doby, kdy studio Valve dělalo hry jako Half-Life, Portal, Left 4 Dead, Counter-Strike? Prostě hry, které nepohořely jako Artifact či Dota Underlords? Je to relativně dávná minulost, do které se právě teď můžete vrátit díky akci související s blížící se Half-Life: Alyx. Ať jste nováček, nebo veterán, série Half-Life už čeká.

Vzpomínáme: Half-Life 2: Episode One je největším herním karambolem Valve

Vzdor všem zajímavým okamžikům Half-Life 2: Episode One si nejvýrazněji pamatuji pulzující, kolabující jádro Citadely z počátku celé hry. Svého druhu jde o testament toho, jak realistický celý zážitek byl: Mezi rozbořenými kulisami hořícího města mě nejvíc zaujal efekt, který by ve většině jiných her vypadal triviálně. V kontextu Episode One, vydané před 13 lety a 2 dny, 1. června 2006, však momentka působila nečekaně exoticky. Překvapivá byla ovšem už jen skutečnost, že jsme se po otevřeném konci Half-Life 2 do City 17 díky slíbenému epizodnímu vydávání vrátili tak rychle. Ale žádné obavy, takový gigant jako Valve se přece nemůže mýlit! Inu, dnes jsme už o něco moudřejší.

Half-Life 2: Episode Three by podle hlavního scénáristy skončila dalším cliffhangerem

Aleš se v květnu rozepsal o tom, že společnost Valve opustil Chet Faliszek, poslední z velké scénáristické trojky, která stoji za příběhy a dialogy v sériích Half-Life, Portal či Left 4 Dead. Dalším z mušketýrů byl Mark Laidlaw, jenž se podílel především na první zmíněné značce, od jedničky až po druhou epizodu dvojky. Server Arcade Attack ho nedávno ulovil pro rozhovor, v němž mimo jiné prozrazuje, jak by pod jeho taktovkou asi vypadalo případné pokračování Freemanova dobrodružství, kdyby se k němu s kolegy bývali dostali.

Valve po dvanácti letech opouští scenárista a propagátor VR Chet Faliszek

Poslední z velké scenáristické trojky Wolpaw – Laidlaw – Faliszek opustil Valve. Chet Faliszek oznámil, že po dvanácti letech odchází z této firmy. Jako důvod odchodu uvedl, že nejde o nic dramatického, prostě chce po tolika letech změnit prostředí. „Vydal jsem pár skvělých her, nějaký ten úžasný hardware a chtěl jsem prostě změnu.“

Co si zahrát na tabletu Nvidia Shield

Ačkoli se brzy dočká nástupce, tablet Nvidia Shield stále reprezentuje absolutní špičku v rámci hraní na platformě Android. Vděčí za to zejména silnému chipsetu, který zvládá kouzla mobilnímu hráči do nedávna zapovězená, a důrazu kladenému na nekompromisní herní prožitek. Navzdory své podstatě (pořád se jedná o tablet) tak Shieldu zaslouženě patří titul vlajkové lodě segmentu, kde donedávna pobíhala jen polovičatá řešení,osazená nefunkčním softwarem. K jakým hrám však potenciální zájemce koupí Shieldu vlastně získá přístup?

Fanouškovský film nabízí ódu na depresi Gordona Freemana

Skupina nezávislých filmařů z Fence Post Productions představuje zajímavý fan film na motivy stále neexistujícího a především stále ještě neoznámeného třetího dílu Half-Life. Pokud stále jako my teskníte nad absencí dalšího pokračování slavné série, a nechápete, jak je možné, že Valve neumějí počítat do tří, tak se na následující filmeček určitě podívejte. Ve více jak pěti minutách nabízí opravdu zajímavý vhled do zákulisí Half-Life světa.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
87/100
Datum recenze:
4. června 2006
Recenze