Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto IV

Články

Tvůrce série GTA Dan Houser odchází z Rockstar Games

„Dle západní medicíny se ischias, zvaný lidově houser či ústřel, objevuje převážně ve středním věku, a to hlavně pak u mužů. Jedná se o náhle vzniklé bolesti v oblasti bederní páteře,“ píše se na webu Patentní medicína. Dan Houser si sice prošel dovolenou, o jejíž délce se nikomu z nás ani nesnilo, ale asi to nebude bolest zad, kvůli níž opouští slavnou společnost, kterou pomohl založit.

Bratránek Roman nemůže na bowling aneb GTA 4 si už na Steamu nekoupíte

Aktualizace (14. 1. 2020, 9:19): Rockstar se pro web USgamer vyjádřil k pozastavení prodeje GTA 4 na Steamu. „Grand Theft Auto 4 bylo původně vytvořené pro platformu Games For Windows Live, jejíž podpora skončila. Nemůžeme proto generovat nové klíče a prodávat tak současnou verzi hry. Hledáme náhradní řešení pro distribuci PC verze GTA 4 a informace zveřejníme, jak jen to bude možné.“ Microsoft GFWL přestal vývojářům nabízet v roce 2014, ve starších titulech se do něj můžete přihlásit použitím standardního Xbox Live účtu, který lze použít i pro všechny ostatní služby společnosti. Velká část studií ale implementaci služby ze svých her odstranila, aby se vyhnula podobným problémům.

Rockstar žaluje BBC kvůli filmovému zpracování sporu o násilí v GTA

Take-Two ruku v ruce s Rockstar Games vznášejí žalobu na Britskou BBC kvůli údajnému porušení ochranné známky série Grand Theft Auto v chystaném snímku Game Changer. Film se má totiž věnovat příběhem studia Rockstar a řadou kontroverzí, kterou série GTA už léta vyvolává. Studio se údajně spolu s vydavatelem pokoušelo s BBC mluvit a vyrovnat celý spor mimo soudní síň. Výsledku se však nedohrabali, a tak je momentálně na programu žaloba. Alespoň tak to uvádí prohlášení zaslané Rockstarem redakci IGN.

Herní pořad Games TV rekapituluje sérii Grand Theft Auto

Pátý díl dopadl na PC fantasticky, ale vzpomenete si ještě, jak vypadala jednička nebo dvojka? A který díl Grand Theft Auto patří mezi vaše nejoblíbenější?

Kam se kutálejí digitální peníze?

Kdybyste se před nějakými deseti lety někoho zeptali, jestli ho také tak štvou DLCčka, asi by na vás nechápavě koukal. Koncept stažitelného obsahu je sice už poměrně letitá záležitost, jejíž původ můžeme vystopovat až do devadesátých let, avšak teprve rozšíření širokopásmového internetu a digitálních distribučních sítí (Steam, Xbox Live, PlayStation Network) propůjčilo vývojářům spolehlivé nástroje k tomu, jak z hráčů tahat peníze ještě dlouho po vydání samotné hry.

Mod iCEnhancer úžasným způsobem oživuje GTA IV, jeho autor ale kvůli urážkám končí

Nejprve dobrá zpráva. Pokud chcete udělat z PC verze Grand Theft Auto IV neskutečnou podívanou, která si v ničem nezadá s všude propagovanou next-gen grafikou, určitě sáhnětě po modifikaci iCEnhancer, jejíž verze 3.0 je ke stažení. Že nemluvím do větru vám dokáže demonstrační video, které najdete uvnitř článku. Skoro se mi nechce věřit, že je to ta samá hra, v níž jsem před lety s Nikem ukazoval Americe zač byl v Jugoslávii perník.

Bleskovky

  • 22. 1. 2021 - Peter Moore se vrací do herního průmyslu, míří do Unity

  • 19. 2. 2020 - Rockstar z GTA IV na Steamu odstraňuje Games for Windows Live a některé rádiové stanice.

  • 1. 5. 2018 - Vyšel nový update pro GTA 4, který odstraňuje některé staré skladby a přidává nové.

  • 16. 4. 2018 - Některé skladby v GTA IV budou koncem měsíce (z licenčních důvodů) nahrazeny novými. (thx Lukyz)

  • 27. 4. 2015 - Video: Trailer na hru GTA IV vytvořený v GTA V.

  • 7. 11. 2014 - Obrazem: Podívejte se, jaké krásy může dosáhnout GTA IV s několika mody a balíčky textur v rozlišení 4k.

DLC

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City
9/10
Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City
Akční
PC, PlayStation 3, Xbox 360
9. říjen 2009
Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony
Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony
Akční
PC, Xbox 360
říjen 2009
Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned
9/10
Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned
Akční
PC, PlayStation 3, Xbox 360
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
98/100
Hodnocení čtenářů:
100/100
Datum recenze:
28. dubna 2008
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
8. prosince 2008
Recenze