Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Články

Studio Luminous Productions přichází o ředitele a ruší většinu DLC pro Final Fantasy XV

Square Enix včera vydala prohlášení, ve kterém se píše o mimořádných ztrátách dceřiné společnosti Luminous Productions (Square Enix Business Division 2), která stojí za Final Fantasy XV. Informace se týká šesti měsíců končících zářím. Za tuto dobu se podařilo „ztratit“ 3,733 miliard jenů, tedy zhruba 744 milionů korun. Výsledkem je zrušení většiny plánovaných DLC, a aby toho nebylo málo, ředitel studia Hadžime Tabata rezignoval.

Zkušební verzi Final Fantasy XIV můžete hrát neomezeně dlouho až do 35. levelu

Ačkoliv ve Square Enix se už posunuli o číslo dál a jejich výborná Final Fantasy XV od nás obdržela ocenění za nejlepší RPG loňského roku, starší bratříček Final Fantasy XIV pořád ještě žije. V tomhle MMORPG se pochopitelně musíte utkat se silami zla a zabránit ničivé katastrofě, která by svět Eorzea uvrhla v chaos. Až doposud jste si čtrnáctku mohli zdarma vyzkoušet na 14 dní, ale tomuhle omezení je nyní konec. Nové podmínky jsou mnohem štědřejší.

Square Enix slaví 30 let Final Fantasy oznámením DLC a datem vydání FF XII pro nové stroje

Letos se Square Enix dočká dvojice významných výročí. Včera oslavila dvacet let od vydání Final Fantasy VII a letos v prosinci uplyne 30 let od vydání prvního dílu Final Fantasy. Square Enix oznámil spoustu nového obsahu pro různé hry ze série, datum vydání Final Fantasy XII: The Zodiac Age, ale také třeba exkluzivní Final Fantasy vína… to pokud byste chtěli mít lahev spjatou se svou oblíbenou značkou.

Intro video z datadisku Heavensward si můžete pustit, i když Final Fantasy XIV nehrajete

První datadisk pro z mrtvých povstalé MMO Final Fantasy XIV připomínají tvůrci ze Square Enix tradičně opulentním CGI filmečkem, který ovšem obsahuje i zásadní příběhové spoilery. Video totiž nabízí záběry, které doposud viděli jen úspěšní absolventi high-level raidu Final Coil of Bahamut z Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, a představuje tak riziko pro ty, kteří se ještě zmíněným obsahem neprokousali, ale mají to v plánu. Pokud něco podobného v plánu nemáte, tak směle do videa.

Bleskovky

  • 12. 6. 2018 - Na léto se připravuje crossover Final Fantasy XIV / Monster Hunter World.

  • 3. 2. 2015 - Spekulace: Vývojář Final Fantasy XIV: A Realm Reborn naznačil možnou Xbox One verzi hry.

  • 25. 12. 2014 - PS3 a PS4 trial verzi Final Fantasy XIV: A Realm Reborn si nyní mohou vyzkoušet i lidé, kteří nejsou předplatitelé služby Playstation Plus.

  • 20. 10. 2014 - Final Fantasy XIV: Heavensward, první rozšíření do FFXIV, vyjde na jaře příštího roku.

  • 26. 8. 2014 - Ve světě Final Fantasy XIV: A Realm Reborn bylo vytvořeno již 2,3 miliony účtů, od uvedení PS4 na trh se tak číslo navýšilo o půl milionu.

  • 26. 8. 2014 - Hlas lidu: Majitelé Xbox One by na své konzoli uvítali port Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.

DLC

Final Fantasy XIV: Endwalker
Final Fantasy XIV: Endwalker
RPG, Online
PlayStation 4, PC, PS4 Pro, PlayStation 5
23. listopad 2021
Final Fantasy XIV: Shadowbringers
Final Fantasy XIV: Shadowbringers
RPG, Online
PlayStation 4, PC, PS4 Pro
2. červenec 2019
Final Fantasy XIV: Stormblood
Final Fantasy XIV: Stormblood
RPG
PC
20. červen 2017
Final Fantasy XIV: Heavensward
Final Fantasy XIV: Heavensward
RPG, Online
PlayStation 4, PC, PlayStation 3, MAC, PS4 Pro
23. červen 2015