Final Fantasy XIV: Heavensward

Final Fantasy XIV: Heavensward

Články

Intro video z datadisku Heavensward si můžete pustit, i když Final Fantasy XIV nehrajete

První datadisk pro z mrtvých povstalé MMO Final Fantasy XIV připomínají tvůrci ze Square Enix tradičně opulentním CGI filmečkem, který ovšem obsahuje i zásadní příběhové spoilery. Video totiž nabízí záběry, které doposud viděli jen úspěšní absolventi high-level raidu Final Coil of Bahamut z Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, a představuje tak riziko pro ty, kteří se ještě zmíněným obsahem neprokousali, ale mají to v plánu. Pokud něco podobného v plánu nemáte, tak směle do videa.

Final Fantasy XIV: Heavensward nabídne nové povolání Dark Knight a dva létající mounty

Square Enix protahuje zveřejnění konkrétních detailů o datadisku Heavensward pro Final Fantasy XIV ad absurdum. Název a vyloženě základní informace jsme se dozvěděli minulý týden na fan festivalu v Las Vegas, k odhalení nového povolání došlo na fan festivalu v Londýně, ale kompletní sadu podrobností o nových prvcích se dozvíme až na konci letošního prosince během finální zastávky fan festivalu v Tokiu. Čekání fanoušků na informace o Heavensward je tedy delší jak týden před výplatou/kapesným, ale s Japonci asi nikdo nepohne a zatím se tedy musí všichni spokojit s následujícími drobky.

Znovuzrozená onlineovka Final Fantasy XIV se dočká datadisku Heavensward

Kdybyste se mě před čtyřmi roky zeptali, co si myslím o budoucnosti onlineovky Final Fantasy XIV, s gustem bych hře dal rok života a dál se o ní bavil jako živé mrtvole. A vidíte, o čtyři roky a jedno kompletní předělání hry později, se Final Fantasy XIV daří natolik, že tvůrci mohli během Fan Festival v Las Vegas oznámit na jaro příštího roku datadisk s podtitulem Heavensward.

Bleskovky

  • 8. 1. 2016 - Sian Blake, dabérka Yugiri ve Final Fantasy XIV: Heavensward, byla nalezena mrtvá ve svém domě.

  • 27. 8. 2015 - Square Enix s sebou na TGS 2015 přiveze Star Ocean 5, Dragon Quest Builders a Final Fantasy XIV: Heavensward.

  • 17. 7. 2015 - Square Enix s sebou na Gamesom 2015 přiveze Just Cause 3, Final Fantasy XV, Hitman GO, Deus Ex: Mankind Divided, Dragon Quest Heroes a Final Fantasy XIV: Heavensward.

  • 14. 6. 2015 - Video: Společnost Square Enix láká v E3 teaser traileru na Final Fantasy XIV: Heavensward, Just Cause 3, Deus Ex: Mankind Divided, Dragon Quest Heroes, Life is Strange a dalších šest blíže nespecifikovaných her.

  • 9. 3. 2015 - Datum vydání datadisku Final Fantasy XIV: Heavensward je naplánováno na 23. června.

Hodnocení Metacritic:
86/100