Diablo II: Lord of Destruction
Věková dostupnost

Diablo II: Lord of Destruction

Články

Raynor nekromantem? The Curse of Tristram předělává Diablo II pomocí Starcraftu

V zájmu duševního zdraví moddera jménem Egod doufám, že (pravděpodobně) chystaný remake Diabla II se ještě nějakou dobu neuskuteční. Kdyby vyšel třeba příští týden, sympatický projekt The Curse of Tristram by rázem byl mnohem méně přitažlivý. Jedná se totiž o kompletní předělávku druhého Diabla v enginu strategie Starcraft II. Mohli jste si o ní přečíst v Honzově článku už minulý rok, ale od té doby učinila mílové kroky a chystá se do otevřené bety.

GamesPlay – hrajeme klasické akční RPG Diablo II

Série Diablo oslavila na sklonku minulého roku 20 let od vydání prvního dílu, což tvůrci z Blizzardu podtrhli celou řadou doprovodných aktivit ve svých aktuálních titulech. Jedničku ovšem jako samostatný titul na Battle.net znovu nenabídli, abychom se k ní mohli vrátit. A podoba speciálního dungeonu ve trojce je sice fajn, ale není to ono. A když jsme se tedy chtěli vrátit ke kořenům série, zasekli jsme se na dvojce. Na druhou stranu, velmi rádi. Z následujícího videa to snad bude patrné. Kdo chce, může se tedy vrátit společně s námi.

Oslavy 20. výročí Diabla proběhnou ve všech hrách od Blizzardu

31. prosince 2016 uplyne 20 let od vydání prvního Diabla. Hra, která začínala jako tahové RPG, se nakonec zasadila o vytvoření nového žánru hack & slash RPG, a dočkala se dvou úspěšných pokračování. Vývojáři z Blizzardu se už o oslavách kulatého výročí rozpovídali na letošním BlizzConu, ale teď prozradili, že se nebude „slavit“ jen v Diablo III, ale i v dalších hrách od Blizzardu.

HádejHru: vyzkoušejte své znalosti série Diablo

Rok 1996 rozhodně nebyl z pohledu hráče k zahození. Vedle Neverhood, Red Alert, Tomb Raider, Quake, Crash Bandicoot, Resident Evil a Duke Nukem 3D vyšlo i první Diablo, které vytvořilo nový žánr akčních hack and slash RPGček, a položilo základy dalšího rozvoje Blizzardu - nejen díky první implementaci platformy Battle.net, ale i z řady dalších důvodů. Jestli je znáte, můžete otestovat v našem dalším kvízu.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
87/100
Datum recenze:
10. července 2001
Recenze