zavřít

Oslavy 20. výročí Diabla proběhnou ve všech hrách od Blizzardu

Windows PlayStation 3 Xbox 360 MAC PSOne

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

31. prosince 2016 uplyne 20 let od vydání prvního Diabla. Hra, která začínala jako tahové RPG, se nakonec zasadila o vytvoření nového žánru hack & slash RPG, a dočkala se dvou úspěšných pokračování. Vývojáři z Blizzardu se už o oslavách kulatého výročí rozpovídali na letošním BlizzConu, ale teď prozradili, že se nebude „slavit“ jen v Diablo III, ale i v dalších hrách od Blizzardu.

Kromě Diablo III ale nepůjde o nic velkého, spíše jen o malé drobnosti a pozornosti, které budou navíc dostupné jen po omezenou dobu. Největší akcí je bezpochyby The Darkening of Tristram, jakýsi remake prvního dílu v rámci trojky. Více se už o tom můžete dočíst tady.

Hráči Heroes of the Storm si budou moct svůj profil ozdobit nový tematickým portrétem, což platí i pro majitele StarCraft II. Podobně je na tom i Overwatch, do kterého vedle nové ikony na profil přibude také několik nových sprejů, reprezentujících jednotlivé třídy ze třetího Diabla, jak oznámili tvůrci na webu hry.

O trochu zajímavější to bude v Hearthstone, kde na vás čeká speciální nový Tavern Brawl s tajemným cizincem v kapuci. A ve World of Warcraft zase vedle klasických monster narazíte na některé ikonické potvory z Diabla…

Můžeme začít spekulovat, proč vývojáři neudělali něco mnohem zajímavějšího a většího, například nový skin pro postavu z Diabla v Heroes of the Storm, speciální zadní stranu karet do Hearthstone nebo třeba několik skinů do Overwatche. I to málo je ale pořád příjemným pomrknutím na sérii, která i po dvaceti letech od vydání žije a dýchá.

Tagy: Diablo (série) online akční fantasy RPG izometrické datadisk klikfest

Zdroje: Battle.net

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.