Diablo
Věková dostupnost

Diablo

Články

Noční můra nostalgiků: Zmizí staré hry hratelné skrze prohlížeč?

Se starými hrami je trochu kříž. Nestačí mít jen chuť si je zahrát. Musíte vědět, kam pro ně sáhnout a musí správně fungovat. Existuje sice spousta řešení, často ale jen teoretických. Vždyť kdo dnes dokáže spustit Test Drive z diskety anebo zprovoznit starý mikropočítač? Zdánlivě vše zachraňuje internet, i když ani ten nesplní všechna přání. Velkou ironií herního byznysu je, že nejlepší digitální službu pro milovníky staré zábavy zatím odvádí šedá zóna, kterou by si oficiální místa přála zlikvidovat.

Diablo nemuselo vyjít, tvůrci šli málem do vězení, remaster dvojky nejspíš nebude

Otcové Diabla, David Brevik a bratři Max a Erich Schaeferové, se na ExileConu 2019 rozpovídali o vzniku legendární značky. Přidali pár zajímavých a občas lehce mrazivých historek z vývoje. Zdá se, že to (zejména v úplných začátcích) byla docela divoká jízda, co také místy vůbec nemusela dopadnout dobře.

Těšte se na BlizzCon! Bude tam Diablo IV, Overwatch 2 a remaster Diabla II, tvrdí spolehlivý zdroj

To, co všichni očekáváme, se s jistou mírou pravděpodobnosti stane skutečností. Člověk vystupující pod přezdívkou Metro tvrdí, že jeho zdroj, který se už v minulosti ukázal jako spolehlivý, říká, že na letošním BlizzConu budeme svědky odhalení čtvrtého Diabla, remastru Diabla II a Overwatche 2.

První Diablo si teď můžete zahrát v prohlížeči

Nejen Minecraft nebo původní Doom, ale už i akční RPG Diablo můžete hrát z pohodlí webového prohlížeče. O transformaci se postaralo studio Rivsoft a v základu dostanete přístup k shareware verzi, pokud ale vlastníte originál, můžete si pohodlně zpřístupnit celou hru se vším všudy. Smrt Solitaire, ať žije ďábelská kancelářská prokrastinace.

GOG rozdává zdarma neoficiální datadisk Hellfire k prvnímu Diablu

Blizzard se dlouho zdráhal poslat své starší hry do digitální distribuce, letos si však konečně můžete zahrát původní Diablo i Warcraft legálně, aniž byste měli krabicovou verzi. A všichni, kdo si první Diablo pořídili na GOGu, se teď po četných prosbách fanoušků dočkají také neoficiálního datadisku Hellfire v podobě bezplatného updatu.

Peklo zamrzlo: Blizzard vydal Diablo na GOG, následovat bude Warcraft I & II

Blizzard nás zase jednou překvapil a zase se to točí kolem Diabla. Na rozdíl od absolutního PR fiaska jménem Diablo Immortal je to ale tentokrát překvapení pozitivní. Blizzard se domluvil na spolupráci s GOG a první na ráně je Diablo. Od dnešního dne je tak na polské digitální distribuci k mání zakladatel žánru hack & slash, respektive akčních RPG, a to za necelých devět eur.

Bleskovky

  • 7. 3. 2019 - První Diablo vstává z mrtvých, poprvé v historii digitální distribuce si ho můžete pořídit na GOG.

  • 23. 9. 2018 - Po Zaklínači se seriálového zpracování od Netflixu dočká i Diablo.

Hodnocení Metacritic:
94/100
Hodnocení čtenářů:
100/100